Start
images/logo1.jpg

         

        Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs  jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.

         W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: m.in.: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej oraz Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania  UMK  w Toruniu.

         Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną .

Zasady punktowania konkursu BÓBR:

- na start każdy otrzymywał 24 punkty (lub 15 - kategoria Skrzat: klasy I-III),
- na uczestników czekały 24 zadania (lub 15 dla Skrzatów) podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej, 
- za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3, 4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności, 
- skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów), 
- maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 120 punktów (lub 75 w kategorii Skrzat), minimalny to 0 punktów. 

         W tym roku szkolnym do konkursu Bóbr przystąpiło 29 uczniów.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR w roku 2017 w naszej szkole przedstawiają się następująco:

KATEGORIA SKRZAT

1

Przemysław Borowiec

48,50

2

Antoni Frydrych

47,50

3

Kacper Paprota

42,50

Adrian Głowacki

42,50

4

Łukasz Olszewski

40,00

5

Karolina Stępień

38,75

6

Amelia Mikos

37,50

7

Nikodem Wyskwar

36,25

8

Antoni Staszak

35,00

9

Mikołaj Głos

25,00

10

Aleksander Mańko

24,75

KATEGORIA BENIAMIN

1

Paweł Słonka

85,00

2

Amelia Kołodziejczyk

46,50

3

Marianna Góra

34,25

4

Oskar Adamiec

31,25

KATEGORIA JUNIOR

1

Krzysztof Słonka

90,00

2

Mateusz Stróżek

84,00

3

Aleksandra Kaczorowska

73,50

4

Oskar Pietrzak

66,25

5

Julia Rybka

62,50

6

Arkadiusz Żaba

57,50

7

Dominika Saran

57,00

8

Mateusz Rozpędowski

49,75

9

Michał Rodak

47,50

10

Adam Blorucki

46,25

11

Mikołaj Szumorek

41,50

12

Gabrysia Peciak

40,00

13

Filip Majerek

37,50

14

Przemysław Nowak

31,00