Przegląd
images/logo1.jpg

W tym roku szkolnym po raz kolejny zrealizowałam program „Chroń Dziecięce Uśmiechy”
w czterech klasach I-szych i czterech IV -tych szkoły podstawowej. Zajęcia zostały przygotowane
w oparciu o zeszyty edukacyjne adresowane do dwóch grup wiekowych, a przeprowadzone przez nauczyciela wolontariusza PCK. Dla młodszych dzieci „
Ja i moje zęby”, dla starszych „Ja i mój uśmiech”.

Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Wrigley Poland, producenta bezcukrowych gum do żucia Orbit. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

W zależności od grupy wiekowej uczniowie otrzymali odpowiedź na wiele pytań dotyczących higieny jamy ustnej. Poznawali budowę i funkcje zębów, a także cztery kroki dbania o nie, aby zawsze były zdrowe. Ponieważ nie mają wpływu na kształt , budowę i kolor szkliwa, ale to czy zęby będą mocne i zdrowe zależy od nich samych. Dowiedzieli się również jak dbać o zęby, czego unikać, a co warto robić, by mieć piękny i zdrowy uśmiech.

Prozdrowotna edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości.

Na podsumowanie wspólnej podróży do krainy zdrowych zębów uczniowie klas pierwszych otrzymali legitymacje Klubu Wiewiórka PCK.

KLASA I B

KLASA I A

KLASA I C

KLASA I D

Opiekun szkolnego koła PCK –Bogumiła Chabros