Start
images/n1.png

 

            Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Code Week - Wyzwaniu przygotowanym przez#Edusense#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018, a już za nami nowe Wyzwanie – kodowanie dla Niepodległej #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #100LecieNiepodległości 

            Podczas tego Wyzwania trwającego trzy dni rozmawialiśmy o tym, co to jest Ojczyzna, co znaczy być Polką/Polakiem, patriotą.  Przypomnieliśmy nasze symbole narodowe – dzieci ułożyły godło naszego kraju, nauczyły  się całego hymnu. Zrobiłam 3 nowe maty, żeby zwiększyć zaangażowanie dzieciaków podczas zadań z kodowaniem i  dzieci odkodowały kontur Polski układając kubeczki, kodowały drogę do nazwisk bohaterów występujących kolejno w tekście hymnu, a z zapisanych na serduszkach wartościach , którymi powinniśmy kierować się w życiu i z naszych nowiutkich puzzli ułożyły Klucz do dobrego życia - trasę dla Ozobota, która wyznaczała hierarchię tych wartości. Te puzzle, to nasza nagroda z poprzedniego wyzwania.

            Drugiego dnia dzieci rozwiązywały Zagadkę Einsteina, czyli korzystając z różnych kodów, ustalały położenie państw sąsiadujących z Polską oraz które flagi należą do naszych sąsiadów. Podczas gry "Lajkonik pojechał do…” utrwalały kierunki świata i herby ważnych miast.  Na mapie „Polska pod zaborami” szukały granic  po I i po II rozbiorze, zobaczyły, że po III rozbiorze nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy. Porównały granicę Polski sprzed zaborów i obecną, uzupełniły trasę historyczną dla Ozobota, poznały sylwetkę marszałka Piłsudskiego,  kilkoro sławnych Polaków, znane miejsca w Polsce, a uzupełniając  kodami mapkę Polski,  utrwalały  z czego słyną poszczególne regiony naszego kraju.  

            Trzeciego dnia królowała GRA o Polsce.  Matę do GRY  zrobiłam na stałe, gdyż można ją wykorzystać na każdej edukacji. Dzieci zagrały z mamami, które mogły z nami zostać na zajęcia, później zaprosiliśmy do gry pierwszaków z klasy 1 A i 1 B. W GRĘ zagrali także uczniowie z klasy 3 A i 3 B.  Chętnie zagramy z pozostałymi klasami.- zapraszamy.  To Wyzwanie to ogólnopolski konkurs. Prosimy - trzymajcie kciuki, bo bardzo się staraliśmy. 

Jolanta Katarzyna Dados