Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

bib

DO KLAS MŁODSZYCH:


Drodzy Czytelnicy i Rodzice!


23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie. Jest to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Każdego roku z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie. W tym roku jest to niemożliwe z oczywistych powodów, ale nie oznacza to, że nie możemy spotkać się z książką. Chcemy Wam polecić Bajkowisko.pl - czyli słuchowiska dla dzieci. Znajdziemy tam bajki o smokach, zamkach, rycerzach, księżniczkach, o rodzinie, przyjaźni, strachu, radości, smutku i wiele innych! Są to bajki dla dziewczynek i chłopców w każdym wieku, popularne i tradycyjne bajki w nowej odsłonie wraz z ciekawymi i kolorowymi ilustracjami. Będą świetną rozrywką dla każdego dziecka. Wiele bajek znajduje się na kanale Bajkowisko - bajki dla dzieci - YouTube lub na stronie: http://www.bajkowisko.pl/


Poza znanymi bajkami, takimi jak Calineczka, Kot w butach, Królowa Śniegu, Kopciuszek możemy tam znaleźć zupełnie nowe, nieznane jeszcze bajki: Julka, pająk i atrakcje, Opowieści niezwykłe, Chata w lesie, Lądowe przygody Wojtka Kwioka i niedźwiadka Tutu, Grześ Niedorajda, Wydeptane trzewiki, Złota książeczka, U Freda w ogrodzie, Wyrwidąb i Waligóra, Czerwona czapeczka, Z życia małych dzieci, Ropucha, Motylek, Kwiaty Idalki, Błędny Ognik, Miecz Janosika, Żaba, Cudowna kłódka, Pomyślny dzionek, Franek, Nieszczęścia Andzi, Droga do szczęścia, Czapka niewidka, Majka, Jutrzenka, O czterech muzykantach, Bąk i piłka, Dudek, Trzej Bracia, Złote źródło, Złota przędza, Leśne opowieści, Sprawiedliwa rózga, Król Bartek, Cień, Len, Latający kufer, Czarownik ptaków i wiele innych.
Życzymy miłych wrażeń podczas słuchania i oglądania.


Nauczyciele bibliotekarze 

DO KLAS STARSZYCH:


Drodzy Czytelnicy z klas IV - VIII
Jak zapewne wiecie 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek i bibliofilów, obchodzone od 1995 roku. Dzień ten jest organizowany przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. W tym roku z powodu epidemii świętowanie przeniosło się do Internetu. Możecie wyszukać wiele ciekawych propozycji w sieci. Chodzi o to, aby pamiętać, jak ważne jest czytanie w naszym życiu, ile korzyści nam przynosi. Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł, pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek. W obecnej, trudnej sytuacji książka pełni jeszcze jedną, bardzo ważną rolę - działa uspokajająco. Jeżeli wybierzesz książkę, która naprawdę Cię interesuje, stres dnia codziennego odejdzie w zapomnienie. Wiele osób czas kwarantanny chce przeznaczyć na nadrabianie czytelniczych zaległości, rozwijanie swoich pasji. Mamy nadzieję, że dotyczy to także naszych czytelników, ponieważ marzeniem każdego bibliotekarza jest zarażenie innych miłością do książek. Proponujemy Wam, aby uczcić Światowy Dzień Książki właśnie z książką w ręce. Jeśli przeczytaliście już wszystkie ciekawe powieści z domowych biblioteczek a wypożyczanie jest jeszcze niestety niemożliwe, polecamy Wam strony z darmowymi e-bookami:
https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml
https://ebook.pl/313-bezplatne
Na tych stronach znajdziecie wiele ciekawych tytułów. Są to książki z różnych dziedzin, o różnorodnej tematyce i dla wszystkich grup wiekowych. Wasi Rodzice również znajdą tam coś dla siebie. Życzymy Wam miłych chwil z książką w ręce.


Nauczyciele bibliotekarze

Licznik odwiedzin

1682403
DzisiajDzisiaj1752
WczorajWczoraj1757
W tym tygodniuW tym tygodniu3509
W tym miesiącuW tym miesiącu3509
RazemRazem1682403
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci