9 lutego 2021r. nasza szkoła przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Tegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu!”.

dbi

W ramach akcji chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na temat bezpieczeństwa w sieci. Konkurs adresowany był dla dzieci klas IV - VIII. Jednym z celów konkursu było zachęcanie uczniów do rozwijania kreatywności, wrażliwości estetycznej i umiejętności posługiwania się urządzeniami cyfrowymi, jak również inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Lista zwycięzców:
I miejsce zajął Filip Łubek- słuchawki bezprzewodowe i nagroda książkowa
II miejsce zajęła Natalka Ziółek - słuchawki bezprzewodowe i nagroda książkowa
III miejsce zajął Kornel Skorupski- słuchawki i nagroda książkowa
Wyróżnienia:
Szymon Łowczak - słuchawki i nagroda książkowa
Jakub Łowczak - słuchawki i nagroda książkowa
     Organizatorami konkursu byli nauczyciele świetlicowi: Jolanta Zając, Kinga Wnuk i Marta Dorosz.

Ponadto, podczas zajęć z wychowawcą oraz w ramach zajęć świetlicowych uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat zagrożeń w sieci oraz obejrzeli prezentacje i filmy poświęcone tej tematyce. Dla rodziców przygotowana została gazetka ścienna, mająca na celu uświadomienie o zagrożeniach płynących podczas korzystania przez dzieci z Internetu.

Celem akcji było popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i kultury w sieci wśród uczniów naszej szkoły. Szkoła poprzez realizowanie działania pragnie promować bezpieczne użytkowanie sieci oraz kształtować świadomych i mądrych użytkowników Internetu.

Prezentacja, która zajęła I miejsce: