Nasi macedońscy przyjaciele podczas wymiany wypełnili nam czas po ‘brzegi’ dlatego trudno przekazać obszerne fotograficzne relacje z naszej podróży i ciężko znaleźć czas na ich spisanie.
Wycieczka nad sławne Jezioro Ochrydzkie zostanie na długo w naszej pamięci ze względu na niepowtarzalne widoki i błękit wody. Tereny te słyną z historycznych budowli takich jak: Twierdza Cara Samuela, z IV w p.n.e, Klasztor św Nauma z 905 roku.

Głównym motywem naszej mobilności jest pozytywne myślenie. Wszyscy uczniowi brali udział w interesujących warsztatach zorganizowanych w Europejskim Centrum w Krivej Palance. Szukali w sobie cech, z których są dumni i uczyli się, jak pozytywne myślenie wpływa na sukces w życiu. Nasz team znakomicie się spisuje w każdej aktywności.

Tradycyjna finałowa kolacja podsumowująca mobilności odbyła się w czwartek, ponieważ w piątek czekała nas kolejna całodniowa wycieczka do stolicy Macedonii Północnej-Skopje.

Oprócz smacznego poczęstunku otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa i drobne upominki oraz tort.

Jedną z najcenniejszych wartości międzynarodowej wymiany jest tworzenie relacji miedzy uczestnikami. Nowe, zawiązane przyjaźnie postaramy się pielęgnować.