Przegląd
images/logo1.jpg

 dziennik

  W związku ze zgłaszanymi problemami z przeglądaniem dziennika elektronicznego szczególnie przy użyciu przeglądarki GOOGLE CHROME, informuję, że dziennik elektroniczny funkcjonuje prawidłowo.

     Problem może dotyczyć niewłaściwego wczytywania strony zapisanej przez przeglądarkę offline na dysku lokalnym komputera (pojawia się komunikat TRWA AKTUALIZACJA BAZY DANYCH).

     Należy w tym wypadku wyczyścić historię przeglądanych stron w przeglądarce (CTRL+SHIFT+DEL) lub użyć innej przeglądarki (np. MICROSOFT EDGE). Można też użyć programu do czyszczenia historii i rejestru np. CCLEANER.

Dodatkowo po zalogowaniu na konto rodzica - pojawiają się dwa hiperłącza

1. UCZEŃ - (stara wersja na niebieskim tle) - nie działa

2. UCZEŃ NOWOŚĆ - działa

Proszę korzystać z tego drugiego działającego. Problem zgłoszony do firmy VULCAN.

Sylwester Byzdra

Z ostatniej chwili - odpowiedź firmy VULCAN:

Szanowni Państwo,

W dniu wczorajszym około godziny 16:00 zostały wykonane czynności naprawcze na serwerze. Bardzo przepraszamy za wszystkie utrudnienia.

W celu odświeżenia danych na Witrynie Uczeń prosimy rodziców i uczniów o usunięcie w przeglądarce plików tymczasowych cookies i historii przeglądania zgodnie z poniższą instrukcją:

https://www.vulcan.edu.pl/vulcang_files/user/AABW/AABW-PDF/techniczne/Tech_Pliki-cookie.pdf

Można również skorzystać ze skrótów klawiszowych CTRL+SHIFT +DELETE.

 

 

 

         20190430 143233 IMG 0955

        „Opowiedz nam Ojczyzno”- to hasło przyświecało uczniom klasy Vb i Vd podczas tegorocznej akademii, upamiętniającej Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku.
         Podczas uroczystości występujący, w pięknych słowach przypomnieli najważniejsze fakty, nazwiska związane z tamtymi wydarzeniami. 
Magdalena Baćkowska, Paweł Kołodziej oraz Dominika Sułek słowami piosenek przenieśli zebranych w czas dumy i chwały dla Polski i narodu.

01 20190509 214506

      W okresie od 20.03.2019 r. do 02.04.2019 zaangażowaliśmy się w Konkurs „Tydzień z Technologią - Ucz się i baw z Edu-Sense”. Głównymi celami tego konkursu było wykorzystania narzędzi TiK i robotów na zajęciach oraz zwrócenie uwagi na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Wykorzystywanie na zajęciach dydaktycznych nowoczesnych technologii w znaczny sposób podnosi atrakcyjność i efektywność zajęć. Dzieci uczą się różnych treści programowych doskonale się przy tym bawiąc. Taka nauka na długo zostaje w pamięci.                              

 rower

   W czwartek 25.04.2019 r. o godzinie 8.00 na boisku szkolnym odbędzie się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas IV. Uczniowie mieszkający w pobliżu szkoły mogą przyprowadzić na egzamin własne rowery. 

Egzamin praktyczny polega na ocenie kierującego rowerem pod względem:

  • pozycji kierującego na pojeździe,
  • upewnienia się o możliwości jazdy,
  • upewnienia się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
  • przejazdu slalomem,
  • ominięcie przeszkody,
  • hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu.

dzieci szkola fs8

Od dnia 24 kwietnia 2019 r. lekcje odbywają się według planu.

wielkanoc

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Kurowie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja!

 3. kwietnia odbył się koncert charytatywny na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w ramach akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum".

Jego inicjatorką była uczennica kl. VIII a – Małgorzata Makoś.

Młodzież przygotowała jedenaście utworów muzycznych i dwa występy instrumentalne. Wśród wykonawców znaleźli się: Magdalena Banaś, Karina Kowalkowska Daniel Pośpiech, Weronika Abramek i Maciej Zieliński, Natalia Wałach i Agata Migdal, Paweł Kołodziej, Oliwia Głos, Patrycja Kowalska i Zofia Okoń, Karolina Chojnacka, Weronika Kamińska, Małgorzata Makoś i Agnieszka Szewczyk, Julia Głębicka i Weronika Chmurzyńska, Magdalena Baćkowska, Iza Chojnacka. Koncert poprowadziły uczennice kl. VIII c - Martyna Ciupa i Kinga Chmurzyńska. Pomocą przy organizacji służyli: Szymon Głowacki, Konrad Serewa oraz Tomasz Firlej. 

Elwira Wachel i Ewa Pasternak

 

 

 

Uczniowie klas ósmych tuż przed egzaminem z jęz. angielskiego.

Zakończyły się egzaminy  klas ósmych. W poniedziałek 15 kwietnia uczniowie przystąpili do egzaminu z jęz. polskiego, 16 kwietnia odbył się egzamin z matematyki, 17 kwietnia z języka angielskiego.