Przegląd
images/zaloba/z1.jpg

     

        W dniach od 3.12 do 9.12 klasa 2 A brała udział w ogólnoświatowym wydarzeniu Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować.

 Nasze aktywności:

- dzieci utworzyły ze swoich ciał „żywy zegar” i uczyły się odczytywać godziny w wymiarze 24 godzinnym

- poznały platformę Ozoblockly

-  zatańczyły taniec robotów

             

           Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Europejskim Tygodniu Kodowania  z  #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#odowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018,  za który wygraliśmy Puzzle dla Ozobota, a dziś znów cudowna wiadomość! W  nowym, ogólnopolskim  Wyzwaniu z #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie#100LecieNiepodległości w którym kodowaliśmy i programowaliśmy dla Niepodległej, wygraliśmy drugiego Ozobota!

                  W konkursie brało udział blisko 300 szkół z całej Polski! Ogromnie się cieszymy! Jesteśmy w szkole od niespełna półtora roku szkolnego, a już mamy tyle nagród! I to  w ogólnopolskich konkursach! Wartość naszych nagród wynosi prawie 1000 zł. Mamy dwa Ozoboty, dwa pakiety edukacyjne (czyli 4 książki do nauki programowania z Ozobotem)  i Puzzle do programowania! Co się przy tym napracowaliśmy, to nasze, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi! Dziękujemy organizatorom Programu Uczymy Dzieci Programować i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Poniżej fotki naszych nagród i certyfikaty.  (Białego Ozobota już  mamy – może tym razem będzie czarny?)

   

 

             W dniach 14,15 i 16 listopada 2018 r. 47 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”

Wyniki osiągnięte przez uczniów przedstawiają się następująco:                                                             

     

    W dniu 23 listopada o godzinie 08.00 odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji  rocznicy urodzin księdza Grzegorza Piramowicza – patrona naszej  szkoły. We Mszy uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, poczty sztandarowe, uczniowie oraz ich rodzice.

            Uroczystości były kontynuowane na terenie szkoły podczas apelu poświęconego postaci Patrona-pedagoga, nauczyciela i wychowawcy, gruntownie wykształconego człowieka idei i pasji. Ksiądz Piramowicz położył wielkie zasługi na polu szkolnictwa - współpracując z innymi ludźmi postępu w Komisji Edukacji Narodowej. Był jednym z twórców zreformowanej „nowej” szkoły. Ksiądz Piramowicz utworzył i prowadził pierwszą szkołę elementarną w Kurowie.

 

21 września uczniów z klasy II B odwiedził tato Antosia- p. Artur i przeprowadził kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
Były to ćwiczenia praktyczne. Dzieci sprawdzały czynności życiowe i uczyły się układać swoich kolegów w pozycji bezpiecznej. Nauczyły się, jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej i dziecka.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia bardzo się podobały. W podziękowaniu za wizytę, dzieci wręczyły strażakowi-ratownikowi wykonane przez siebie rysunki.

Kurs wpisuje się w cykl zajęć poświęconych edukacji prozdrowotnej, które koordynuje p. Bogumiła Chabros- wychowawczyni klasy II B.

 

            Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Code Week - Wyzwaniu przygotowanym przez#Edusense#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018, a już za nami nowe Wyzwanie – kodowanie dla Niepodległej #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #100LecieNiepodległości 

W dniu 09 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.