Przegląd
images/n1.png

20181220 125602 

        Udział w Godzinie Kodowania z Uczymy Dzieci Programować przyniósł nam kolejną nagrodę. Tym razem wygraliśmy matę do kodowania! Trochę się napracowaliśmy, ale opłacało się. Bardzo się cieszymy. Biorąc udział w konkursach zebraliśmy już cały arsenał narzędzi do nauki programowania.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

rekrutacja

Strona centralnej rekrutacji

roz0044

Prezentacja Rekrutacja 2019/2020
roz0044 Zasady Rekrutacja 2019/2020

roz0044

Plakat
Obejrzyj film

roz0044

Ulotka1   Ulotka2

Informator o zawodach
 roz0044

List Minister Edukacji

akcje

       

         

       W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka.

Nazwa tych bożonarodzeniowych przedstawień pochodzi od słowa „jasło”, czyli żłób.

      Uczniowie klas IVa, IVb, IVd przedstawili, w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, scenki z narodzin i pierwszych chwil życia Jezusa. Znakomicie wcielili się w role Marii, Józefa, Kacpra, Melchiora, Baltazara, Heroda, diabła i śmierci. Kilku chłopców przebranych było za pastuszków, a dziewczynki stały się aniołami. Role prowadzących powierzono uczennicom klasy IVb – Agatce Migdal i Oliwce Mańce. Uczniowie starszych klas wspaniale zaśpiewali najbardziej znane polskie kolędy.

            Ten słowno – muzyczny montaż wprowadził wszystkich zebranych w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

     

        W dniach od 3.12 do 9.12 klasa 2 A brała udział w ogólnoświatowym wydarzeniu Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować.

 Nasze aktywności:

- dzieci utworzyły ze swoich ciał „żywy zegar” i uczyły się odczytywać godziny w wymiarze 24 godzinnym

- poznały platformę Ozoblockly

-  zatańczyły taniec robotów

             

           Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Europejskim Tygodniu Kodowania  z  #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#odowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018,  za który wygraliśmy Puzzle dla Ozobota, a dziś znów cudowna wiadomość! W  nowym, ogólnopolskim  Wyzwaniu z #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie#100LecieNiepodległości w którym kodowaliśmy i programowaliśmy dla Niepodległej, wygraliśmy drugiego Ozobota!

                  W konkursie brało udział blisko 300 szkół z całej Polski! Ogromnie się cieszymy! Jesteśmy w szkole od niespełna półtora roku szkolnego, a już mamy tyle nagród! I to  w ogólnopolskich konkursach! Wartość naszych nagród wynosi prawie 1000 zł. Mamy dwa Ozoboty, dwa pakiety edukacyjne (czyli 4 książki do nauki programowania z Ozobotem)  i Puzzle do programowania! Co się przy tym napracowaliśmy, to nasze, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi! Dziękujemy organizatorom Programu Uczymy Dzieci Programować i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Poniżej fotki naszych nagród i certyfikaty.  (Białego Ozobota już  mamy – może tym razem będzie czarny?)

   

 

             W dniach 14,15 i 16 listopada 2018 r. 47 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”

Wyniki osiągnięte przez uczniów przedstawiają się następująco: