W dniach od 7.09 do 11.09 w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe czytanie”. W tym roku uczniowie klas VI – VIII zapoznawali się z treścią dzieła Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

 

Na lekcjach języka polskiego czytane były najpiękniejsze fragmenty dramatu. Aby przybliżyć realia epoki romantyzmu, chętni uczniowie przebierali się za postaci z utworu Słowackiego. Została przygotowana wystawa przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z dramatycznymi wydarzeniami z „Balladyny” – dzban, maliny i nóź. Uczniowie wykonali również gazetki klasowe, które pięknie zilustrowały i przybliżyły treść dzieła.

DSC_01399 (Copy).jpgDSC_01466 (Copy) — kopia.jpg

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole, dzieło zaproponowane przez Parę Prezydencką, czytane było również w języku angielskim. Ten oryginalny pomysł zrealizowany został dzięki nauczycielkom języka angielskiego.

DSC_01244 (Copy).jpgDSC_01366 (Copy).jpg

               Cała akcja została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez uczniów naszej szkoły. Treść „Balladyny” na długo zostanie w ich pamięci.

 

 

Anita Sereda