Dnia 8 marca 2022 r. rozegrano mecz charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dwie drużyny siatkarskie - nauczyciele i uczniowie - z dużym zaangażowaniem walczyły o laur zwycięstwa. Ostatecznie wygrali uczniowie!

Jednakże największym sukcesem tego spotkania było zebranie funduszy, które wspomogą obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy. Pieniądze zebrali uczniowie i inni ofiarodawcy poruszeni ich trudną sytuacją. Wsparcie nie tylko materialne, ale też duchowe podkreślili uczestnicy spotkania, którzy zabrali ze sobą na mecz chorągiewki, plakaty i wstążki w barwach Ukrainy - niebieskim i żółtym.


Podziękowanie za charytatywną działalność społeczności naszej szkoły przekazała Pani Halina Schulhachyk: "W imieniu wszystkich moich rodaków bardzo dziękuję za wsparcie, którego udzieliliście nam w tak tragicznej sytuacji. Cała Polska nam pomaga, a to jest bardzo ważne, ponieważ Ukraina walczy nie tylko o swoją wolność i niepodległość, ale także w obronie Europy."


Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękują organizatorzy: Samorząd Uczniowski i Wolontariat im. św. Jana Pawła II.