Wyjazd do Chorwacji z projektu „Erasmus+” jest dla mnie wielkim osiągnięciem. Jednak, by wziąć w nim udział, musiałam dużo się napracować, ale mimo wszystko było jak najbardziej warto!

 

Dzień wjazdu okazał się dla mnie wielkim, wielkim wydarzeniem! Wtedy pierwszy raz leciałam samolotem! Miałam dużo powodów do ekscytacji! Już po przylocie do tego pięknego kraju – jakim jest Chorwacja - zauważyłam, że temperatury brane u nas za upały, są tu codziennością. Po przyjeździe do hotelu (który był bardzo ładny) mieliśmy czas na spacer po miasteczku, w którym mieszkaliśmy. Tamtejsze widoki, jak i w całej Chorwacji, były zniewalające! Po powrocie na kolację mieliśmy okazję spróbować kuchni chorwackiej i posłuchać występów wokalnych lokalnej grupy folklorystycznej. Udało nam się poznać ekipę ze Słowacji, jak i z Macedonii Północnej (z którymi, co ciekawe tańczyliśmy poloneza nad basenem tego samego wieczora).

Następnego ranka wyruszyliśmy do „naszej” szkoły w miejscowości Ploče, gdzie zostaliśmy bardzo mile przywitani. Tego dnia poznaliśmy również ekipy z Turcji i Chorwacji. Podczas projektu mieliśmy szansę brać udział w przeróżnych zajęciach i warsztatach, zabawach i przygodach. Mogliśmy również spróbować ośmiornicy, kalmarów i ... żab! (Co nie zmienia faktu, że zdania na temat tych „przysmaków” były podzielone...) Odwiedzaliśmy różne muzea, w których dowiedzieliśmy się o początkach tego kraju. Zwiedziliśmy wielkie miasta, takie jak: Dubrownik i Split.

Wzięcie udziału w projekcie „Erasmus+” było wielką szansą na zdobycie nowych przyjaciół! Sanja, Roko, Jano, Tea – to tylko część osób z Chorwacji, które miałam przyjemność poznać. Polska ekipa była również przecudowna!

Dzięki temu projektowi nawiązałam nowe znajomości, odwiedziłam inny kraj, zdobyłam wiedzę o tym, jak ważna jest komunikacja w języku angielskim i jeszcze więcej - dla mnie ważny jest fakt, że spełniłam swoje marzenie! Czuję się szczęśliwa, będąc częścią tego projektu. Co prawda już koniec tego konkretnego etapu, ale jestem podekscytowana perspektywą działań związanych z programem. I teraz mogę śmiało powiedzieć ,,Marzenia się spełniają, wystarczy się przyłożyć do ich realizacji”.

Julia Szozda VI „a”