Strona projektu "Angielski dla każdego"
Counter
17665
Visit Today : 12
Visit Yesterday : 9
This Month : 85

eTWINNING PONOWNIE W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole od października trwa kolejny międzynarodowy projekt eTwinning
pt. „Good seed makes a good crop”. Koordynatorem jest szkoła w Komotini/Grecja. Projekt zgromadził 14 partnerów z: Grecji, Turcji, Włoch, Rumunii, Słowenii, Macedonii   i Polski.

 

 

 

W projekcie uczestniczą głównie: klasa IV A pod opieką nauczycielki języka angielskiegoi przyrody Lucyny Próchniak oraz klasa II A pod opieką nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Agnieszki Pękali. Doraźnie mogą też uczestniczyć inni uczniowie.

Projekt w polskim tłumaczeniu- „Dobre nasiono-dobry zbiór” ma na celu pracę z dziećmi na temat nasion, ich rodzajów, budowy oraz ich roli w życiu człowieka i całej planety.
W pracy wykorzystywane będą zarówno tradycyjne metody, jak i narzędzia nowoczesnych technologii. Tematyka nasion będzie pojawiać się w różnych dziedzinach. Oprócz dziedziny przyrodniczej, motyw nasion będzie pojawiał się w malarstwie, muzyce, poezji oraz innych dziedzinach życia.

Swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz wytworami, będziemy dzielić się z innymi uczestnikami projektu, uczniami i nauczycielami innych europejskich szkół. W planach przewidziane są też spotkania online.
Pierwsze odbyło się w piątek 6 X 2017 o godz. 10.30 w sali nr 8.

                         


Zrzut ekranu transmisji wideorozmowy z uczniami szkoły greckiej

Było to pierwsze tego typu wydarzenie dla nas. Pomimo wielu problemów technicznych, udało się nawiązać kontakt i wymienić kilka zdań. Kilku uczniów odbyło krótkie rozmowy w języku angielskim z Panią Marianthi – nauczycielką z Grecji. Jej uczniowie zaprezentowali piosenkę oraz wystawę prac. Nie mówią jeszcze po angielsku, ponieważ są to ośmiolatki, a w Grecji zaczynają uczyć się angielskiego od 9 roku życia. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie, wtedy my zaprezentujemy swoją piosenkę po angielsku.

Nasi uczniowie są obecnie w trakcie przygotowywania autoprezentacji, którą wszyscy uczestnicy projektu mają za zadanie wykonać. Będzie to prezentacja Power Point na temat naszej miejscowości, szkoły oraz naszych klas. Uczniowie zaprezentują wykonane przez siebie mini-hodowlę rzeżuchy oraz piosenki o tematyce przyrodniczej.

W październiku, jesiennym miesiącu, mówimy o warzywach i owocach i dowiadujemy się, jak świętują Dzień Farmera w USA. Kolejnym zadaniem będzie wyszukiwanie motywu nasion/roślin w sztuce światowej.

 

Lucyna Próchniak

Dodaj komentarz