- Szczegóły
- Odsłony: 2622
Zebranie z rodzicami odbędzie się we wtorek 16 grudnia 2014 r.
godz. 16.00 klasy I-III
godz.16.30 klasy IV-VI
godz. 17-18 ( lub dłużej zależnie od potrzeb) konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów
Bardzo prosimy Rodziców o przyniesienie ozdób świątecznych przeznaczonych na szkolny kiermasz świąteczny.
- Szczegóły
- Odsłony: 3323
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy uczestniczą w konkursie informatycznym „Bóbr” do udziału w „Godzinie kodowania”
Hasła dostępowe do wglądu u pana Sylwestra Byzdry
Zeszłoroczna inicjatywa Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), drugi tydzień grudnia), okazała się olbrzymim sukcesem, który przerósł oczekiwania organizatorów. Wzięło w niej udział ponad 52 miliony uczestników z całego świata. Organizatorzy postawili więc sobie kolejny cel -- osiągnąć 100 milionów uczestników w trakcie tegorocznej realizacji tej inicjatywy. Cieszy również popularność tej inicjatywy w Polsce, chociaż nie znamy dokładnej liczby uczestników. W tym roku proponujemy zestawy zadań, mające związek z programowaniem, dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania swoich umiejętności.
Godzina Kodowania jest globalną akcją w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, każdy może zostać organizatorem Godziny Kodowania. Jednogodzinne samouczki są dostępne w ponad 30 językach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
- Szczegóły
- Odsłony: 3256
5 grudnia tuż po godz. 8 odwiedził nas św. Mikołaj z pomocnikiem.
Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Kurowie za zorganizowanie mikołajkowej wizyty.
- Szczegóły
- Odsłony: 3552
Komunikat Organizatorów w sprawie przebiegu IX Konkursu Informatycznego Bóbr
Organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań, by IX edycja Konkursu przebiegła prawidłowo. Konkurs był poprawnie przygotowany merytorycznie, prawidłowo działała aplikacja konkursowa i rejestracja na konkurs, serwery były obciążone w małym stopniu. Prawidłowo przebiegł etap dla uczniów gimnazjów i klas I-III szkół podstawowych.
Niestety, podczas zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas IV-VI szkół podstawowych, cały trud organizatorów, wysiłek nauczycieli i szkół oraz gotowość uczniów do przystąpienia do zawodów, zostały zaprzepaszczone. Z przykrością informujemy, że awaria spowodowana została przez celowe działania osób chcących zakłócić przebieg konkursu. W czasie trwania konkursu zakłóceniu uległ przepływ informacji pomiędzy serwerami odpowiedzialnymi za autentykację i autoryzację użytkowników, a serwerem z oprogramowaniem konkursowym.
Podjęliśmy działania, mające na celu zabezpieczenie serwerów przed tego typu atakami w przyszłości, jednocześnie podjęliśmy czynności mające na celu wykrycie sprawców ataku. Gdy te działania zostaną zakończone, konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz klas IV-VI zostaną powtórzone.
Termin powtórki zawodów dla klas IV-VI szkół podstawowych zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia.
Wzorem ubiegłego roku, przygotowujemy drugą odsłonę Godziny kodowania, która jest zaplanowana w tym roku na świecie w tygodniu 8-14 grudnia. Zachęcamy wszystkie Bobry, aby wzięły w niej udział!