Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbędzie się 17 listopada 2023.

Światowy Dzień Tabliczki mnożenia to dzień symboliczny.

Ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wielu uczniom i rodzicom wydaje się koszmarnie nudna. W szkole trzeba ją po prostu zakuć, zapamiętać i to na całe życie!  Znajomość matematyki to umiejętności cenne, niezbędne i przydatne na co dzień! 

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Akcja cieszy się ogromną popularnością! Biorą w niej udział szkoły z całego świata. Z Kataru, Chorwacji, Nigerii, Zambii, Urugwaju, Tanzanii, Turcji, Sierra Leone, Arabii Saudyjskiej, Rwandy, Serbii, Mozambiku, Kenii, Bangladeszu, RPA, Ghany, Ukrainy, Pakistanu, Wielkiej Brytanii, Czech, Mołdawii, Włoch, Szwajcarii, Indii, Bośni i Hercegowiny, Egiptu, Rumunii, Litwy, Łotwy, Meksyku, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Irlandii i oczywiście Polski!

Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł:

Eksperta Tabliczki Mnożenia

Link do strony gdzie jest egzamin online : https://www.wmtday.org/pl

Wszystkim uczestnikom życzymy matematycznej zabawy na 5x5!!

                                                                                                                   Alina Panecka

Licznik odwiedzin

2474629
DzisiajDzisiaj508
WczorajWczoraj1158
W tym tygodniuW tym tygodniu1666
W tym miesiącuW tym miesiącu4943
RazemRazem2474629
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png