Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

cropped BOBR logo krzywe tlo finn 1600

Bóbr to konkurs, który nie tylko dotyczy nowoczesnych technologii, ale też realizowany jest w nowoczesny sposób.
Cały konkurs realizowany jest przez platformę edukacyjną dzwonek.pl (dawniej mCourser), która dostępna jest w oknie przeglądarki internetowej. Nie jest wymagane więc instalowanie żadnego dodatkowego oprogramowania, ani pobieranie żadnych plików.

Jakie zadania przygotował Bóbr?

W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynają konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogą otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.

Zadania mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego, oraz komputacyjnego myślenie u uczniów. Na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Zadania z poprzednich edycji Konkursu są udostępnione na bezpłatnej platformie edukacyjnej dzwonek.pl (www.dzwonek.pl). Wszystkich zainteresowanych konkursem zachęcamy do zapoznania się z nimi i spróbowania swoich sił.

Kiedy odbywa się Konkurs Bóbr?

Konkurs odbywa się w ciągu czterech dni (dokładne daty są podane w aktualnym harmonogramie). Każdego dnia w konkursie biorą udział uczniowie z danej grupy wiekowej. Rozwiązywanie zadań rozpoczyna się o godz. 12:00 i kończy się o godz. 13:00.

Harmonogram szczegółowy (Konkurs Bóbr 2024):

13 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
14 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
15 listopada 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesnym przedsięwzięciem zrealizowanym w nowoczesny sposób. Jeżeli jesteś zainteresowany komputerami, oprogramowaniem, informatyką lub lubisz liczyć, a przy tym szybko i kreatywnie rozwiązujesz problemy – to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Rozwiązując wcześniej przykładowe zadania poznasz ich charakter i będziesz mógł ocenić swoje umiejętności.

Konkurs trwa tylko jedną godzinę i nie jest wymagane żadne specjalne przygotowywanie się do niego. Treść zadań zahacza o różne tematy związane z wiedzą ogólną oraz innymi przedmiotami szkolnymi, jednak najważniejsza jest umiejętność szybkiego i kreatywnego rozwiązywania problemów, która zależy już tylko od Twojego sposobu myślenia i postrzegania świata! Udział w konkursie jest darmowy, a dla laureatów przewidziane są nagrody.

Dzięki udziałowi w Konkursie Bóbr możesz zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski oraz sprawdzić lub odkryć swoje umiejętności, które już teraz mogą się przydać w Twoim życiu prywatnym lub dalszej nauce, a w przyszłości – w życiu zawodowym – mogą gwarantować jeszcze większe korzyści!

Prosimy wszystkich chętnych do udziału w konkursie o zapisywanie się u nauczycieli informatyki.

 

Licznik odwiedzin

2961459
DzisiajDzisiaj338
WczorajWczoraj571
W tym tygodniuW tym tygodniu3954
W tym miesiącuW tym miesiącu11014
RazemRazem2961459
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png