RODZICE
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

21 maja 2013 r. już po raz trzeci trzecioklasiści zostali poddani badaniu umiejętności, które przygotował Instytut Badań Edukacyjnych.

Jak podaje IBE, Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów OBUT jest dobrowolne i ma charakter wyłącznie badawczy. Celem jest przekazanie informacji dyrektorom szkół i nauczycielom o tym, jaki poziom wybranych umiejętności osiągnęli trzecioklasiści.

Uczniowie musieli zmierzyć się z testami umiejętności językowych oraz matematycznych. Na sprawdzianie z języka polskiego pojawił się test dotyczący zaćmienia Słońca oraz eksperymentu z tym związanego. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m. in. Układu Słonecznego. Drugi tekst dotyczył przyjęcia na zamku, do którego przygotowano pytania zamknięte oraz otwarte. Na teście, który bada umiejętności trzecioklasistów z zakresu matematyki uczniowie oprócz zadań na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie odpowiadali także na pytania dotyczące obwodu figur geometrycznych, obliczeń zegarowych oraz pokonywania odległości.

 

Licznik odwiedzin

2727614
DzisiajDzisiaj1537
WczorajWczoraj1238
W tym tygodniuW tym tygodniu11601
W tym miesiącuW tym miesiącu44365
RazemRazem2727614
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png