Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” trwała w szkole

od 21. marca do 28. kwietnia 2017 r.   

Łączna kwota zebranych w czasie akcji pieniędzy wyniosła 5335,20 złotych.  

Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka, zapoznanie się z działalnością hospicjum, zintegrowanie społeczności szkolnej. Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku zostanie przeznaczone na zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych, sprzętu medycznego, naprawę i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego, pomoc socjalną dla podopiecznych i ich rodzin, żywienie dzieci przebywających w oddziale stacjonarnej opieki paliatywnej.  

W czasie akcji podjęto szereg działań, m. in. mecze charytatywne, dyskoteka, kiermasz ciast, ciasteczek i książek. W koncercie charytatywnym wzięło udział 21 wykonawców. Ciasteczka w kształcie serc przygotowało ze swoimi rodzicami 8 uczniów kl. I-III, a z kl. IV-VI – 24 osoby. Wypieki pakowało w szkole 29 osób, a podczas kiermaszów pod kościołami w Dębie i Kurowie swoją pomocą służyło 27 uczniów. 

12 nauczycieli było zaangażowanych w organizację poszczególnych działań, natomiast 16 osób z nauczycieli i obsługi upiekło ciasta na kiermasz. Swoją pomoc zaoferowali też pracownicy obsługi i administracji.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, ks. Janowi Rządowi, ks. Wiesławowi Cieszko, uczniom, rodzicom i Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kurowie za aktywne włączenie się do akcji. 

                                                                                                          Koordynator akcji - Elwira Wachel 

Licznik odwiedzin

1575292
DzisiajDzisiaj687
WczorajWczoraj1199
W tym tygodniuW tym tygodniu1885
W tym miesiącuW tym miesiącu24339
RazemRazem1575292
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci