Rok szkolny 2016/2017
images/n1.png

Szkolne Koło PCK zorganizowało w Tygodniu Profilaktyki konkursy plastyczne z nagrodami. Uczniowie z klas I wykonywali prace ph. „Dbajmy o czystość ciała”, z klas II „Odżywiamy się zdrowo”, a z klas III „Ruch to zdrowie”.

Nie pal przy mnie proszę!

Według danych szacunkowych, co roku około 4 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na palenie bierne. Bierne palenie ułatwia wprowadzenie dziecka w życie, w którym palenie papierosów jest normą.

W naszej szkole realizowany jest program edukacji antynikotynowej skierowany do uczniów.
Celem programu jest wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

Koło PCK podczas tygodnia profilaktyki było organizatorem działań z zakresu programu edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I-III ph. Nie pal przy mnie, proszę !

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI- „ZDROWI I BEZPIECZNI W SIECI”

W bieżącym roku szkolnym „Tydzień profilaktyki” odbył się w dniach
20- 24 marca i przebiegał pod hasłem „Zdrowi i bezpieczni w sieci.”

W czasie jego trwania zorganizowano wiele różnorodnych działań i konkursów związanych ze zdrowym stylem życia i bezpieczeństwem w Internecie.
Włączyła się do nich  duża liczba uczniów i nauczycieli.


    28 i 29 marca oraz 4 kwietnia w szkole odbywały się warsztaty  dla uczniów klas IV- VI (po 2 godziny dla każdej klasy) z zakresu profilaktyki agresji, przemocy i cyberprzemocy.
Prowadził je trener z Węgrowa (woj. mazowieckie)- p. Marek Mudant.
    Podczas zajęć omówione zostały rodzaje agresji, przemocy i cyberprzemocy, sposoby radzenia sobie z takimi zachowaniami, możliwości uzyskania pomocy. Analizowano zachowania  oraz uczucia sprawców, ofiar i świadków przemocy. Uczestnicy warsztatów obejrzeli film na ten temat.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć w skali kraju. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem gminne, powiatowe, wojewódzkie i tak do ogólnopolskiego finału. Tegoroczne eliminacje w Gminie Kurów zorganizowane zostały w dniu 9 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kurowie.

        Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy cieszą się, bo to czas wolny od zajęć szkolnych. Z tej okazji uczniowie z klasy IIb i IIIc przedstawili inscenizację pt. „Zima - bezpieczeństwo w czasie ferii”, w której propagowali prawidłowe zasady zachowania się w różnych sytuacjach podczas zabaw zimowych.

1

 

 

 

 

10 października odbył się konkurs plastyczny ogłoszony przez Agencję Rynku Rolnego, Oddział Terenowy w Lublinie, pod hasłem Zdrowe odżywianie –zdrowe dzieci’’. Konkurs promuje program „Owoce i warzywa w szkole”.
Wzięli w nim udział uczniowie z klas II i III.

Celem konkursu było:

- propagowanie zasad zdrowego żywienia,
-kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci uczęszczających do klas młodszych szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego.

Wybrano i wysłano 3 najciekawsze prace plastyczne:

1.Natalii Król z klasy III a

2.Zuzanny Szymanek z klasy III b

3.Emilii Stelmach z klasy III d

Szkolne koło PCK w dniu 25 października 2016r. zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów klas trzecich pod hasłem :Grzyby jadalne i trujące.
Odbył się on po omówieniu tematyki „Dary jesiennego lasu”. Korzystając z pomocy atlasów grzybów lub innych dostępnych materiałów, uczniowie wykonywali prace, które umożliwiały im poznanie nazw, charakterystycznych cech grzybów i pomoc w praktycznym rozróżnianiu grzybów jadalnych od trujących.

Nagrodzone prace:

1.Natalii Król z klasy III a

2.Emilii Stelmach z klasy III d

3.Marianny Góry z klasy III a

4.Weroniki Haby z klasy III c

Opiekun koła PCK-Bogumiła Chabros

 

 

 

      1. Śniadaniowe święto pod hasłem „Śniadanie Daje Moc” obchodziliśmy wspólnie ze szkołami z całej Polski 8 listopada. Nauczyciele i rodzice z klas I-III pomogli w zorganizowaniu wspólnego, zdrowego śniadania w klasach.

 

26 października w trakcie lekcji rozległ się dźwięk alarmowy. Uczniowie zaczęli sprawnie opuszczać budynek szkoły. Chwilę później słychać było zbliżający się wóz strażacki.

Wybiegli strażacy, by ugasić pożar w świetlicy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia.
Przeprowadzono próbną ewakuację z budynku.

Licznik odwiedzin

1503534
DzisiajDzisiaj784
WczorajWczoraj1034
W tym tygodniuW tym tygodniu6107
W tym miesiącuW tym miesiącu17081
RazemRazem1503534
Zalogowani 0