NAUCZYCIELE
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Już od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.

Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Prezydium Rady Rodziców

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej w Kurowie 

na rok 2019/2020

 

przewodnicząca - Marta Chmurzyńska

zastępca - Małgorzata Aftyka

skarbnik - Monika Herbszt

sekretarz - Justyna Głogowska

 

kontakt:

przewodnicząca tel. 698116216

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 wynosi:

 

  • 40 zł - za pierwsze dziecko
  • 30 zł za drugie i kolejne dziecko

Rada Rodziców zwraca się z prośbą o dokonywanie wpłat do skarbników klasowych.

Skarbnik klasowy wpłaca zebrane pieniądze na konto Banku Spółdzielczego w Nałęczowie  filia w Kurowie,

na rachunek Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Kurowie.

Nr konta: 26 8733 0009 0019 6660 2000 0010

w tytule podając nr klasy i ilość osób x 40zł + ilość osób x 30 zł

O zebranych kwotach oraz sposobach ich wydatkowania przedstawiciele klas decydują podczas zebrań Rady.

Licznik odwiedzin

2764207
DzisiajDzisiaj606
WczorajWczoraj903
W tym tygodniuW tym tygodniu3356
W tym miesiącuW tym miesiącu27572
RazemRazem2764207
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png