Przegląd
images/logo1.jpg

             W dniu 22 lutego 2018 r. (czwartek) planowane są eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Eliminacje odbędą się w dwóch grupach wiekowych – klasy IV – VI – 200 pytań z wiedzy pożarniczej; klasy VII oraz II i III gimnazjum – 400 pytań.

            W eliminacjach gminnych wezmą udział reprezentacje z Kurowa i Klementowic (6 osób z Kurowa i 6 osób z Klementowic). Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach gminnych (reprezentować szkołę w Kurowie) muszą zwyciężyć w eliminacjach szkolnych – które planowane są od 12 do 16 lutego 2018 r. po powrocie z ferii zimowych.

            Zapisy i szczegółowe informacje u p. Krzysztofa Podgajnego i p. Sylwestra Byzdry.

            Zainteresowanych uczniów zapraszamy do skorzystania z testów przygotowanych na platformie e-learningowej.

            Do celów testowania swojej wiedzy utworzono 12 kont o loginach: g1, g2, g3, g4 itd.

            Hasło: ala

W niedzielę 17 grudnia 2017 młodzież naszej szkoły zaangażowała się w kwestę świąteczną na rzecz Hospicjum im. Świętej Matki Teresy w Puławach. Do nabycia były kalendarze, słodycze, sianko wigilijne oraz najładniejsze, bo własnoręcznie zrobione przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kurowie bombki choinkowe.

                                                            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Hanna Żurkowska

Elwira Wachel

Grzegorz Pajurek

Andrzej Staniak

W dniu 20 grudnia 2017 roku nasi uczniowie brali udział w  Międzypowiatowym Towarzyskim Turnieju w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Abramowie.
            Nasza reprezentacja dziewcząt oraz chłopców wygrała wszystkie swoje mecze zajmując 1 miejsce w turnieju!!!!

 

 

 

(Open this link in new tab)

Chociaż za oknami zima to nasi uczniowie w ciągłym ruchu. Cała grupa adeptów kolarstwa rozpoczęła już przygotowania do sezonu szosowego 2018. Trójka naszych zawodników, którzy systematycznie ścigają się w wyścigach przełajowych już w nadchodzący weekend 13-14 stycznia,  wystartuje w PRZEŁAJOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W KOZIEGŁOWACH.!

   Po kilku udanych próbach programowania na zajęciach, uczniowie klasy 1a wzięli udział w zorganizowanym przez EDU SENSE ogólnopolskim konkursie adwentowym „Czekając na święta, uczymy dzieci programować”. Zadaniem było przygotowanie kalendarza adwentowego i codzienna aktywność związana z programowaniem. Codziennie też zdawaliśmy pisemną i fotograficzną relację z naszych działań. Żeby uatrakcyjnić zajęcia, przygotowałam dwie duże, tekstylne maty do kodowania i 21 małych „matek” dla każdego dziecka z klasy. Konkurs przewidywał łącznie 15 zadań do wykonania, ale dzieciom tak się to programowanie spodobało, że wykonaliśmy ich 29. Oto, co robiliśmy w kolejnych tygodniach:

       

      W świątecznej atmosferze, 22 grudnia 2017 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kurowie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. 

         Na początku dyrektor serdecznie powitał przybyłych gości: Pana Stanisława Wójcickiego - Wójta Gminy Kurów, księdza proboszcza Jana Rząda, Pana Arkadiusza Małeckiego - radnego powiatu puławskiego, Panią Monikę Muzykę - przewodniczącą Rady Rodziców,  Panią Małgorzatę Białogrzywy - dyrektor Domu Dziecka w Przybysławicach, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. 

bombka4

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze
 przekazując uczucia w tym chlebie.

C.K.Norwid

bombka4
choinka Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
mamy przyjemność
złożyć Wszystkim Państwu życzenia:
spokojnych, radosnych, rodzinnych Świąt
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2018 Roku.
 
bombka4 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
Pracownicy Administracji i Obsługi
oraz Społeczność Uczniowska
Szkoły Podstawowej w Kurowie 
bombka4