Przegląd
images/logo1.jpg

Uczniowie klasy IVA  i  IV C, 5 kwietnia 2018 roku miło spędzili czas  na wycieczce  do Warszawy.

     

        W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W tym roku pasowanie odbyło się 16 kwietnia. Wierszyki i zagadki o bajkach, przygotowane przez klasę VI a wprowadziły nowych czytelników w świat książek. Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. 

Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w akcję „Twój Dar Serca dla Hospicjum” na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, która trwa od połowy marca do 27. kwietnia 2018 r. To już dziesiąta edycja tego charytatywnego wydarzenia w szkołach na Lubelszczyźnie.

Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku będzie przeznaczone na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla podopiecznych, zakup sprzętu medycznego, naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego.

Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie wybranego przez siebie symbolu kraju anglojęzycznego - Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanady, Australii lub Nowej Zelandii (np. portret królowej, Statua Wolności, flaga itp.)

Prace należy dostarczać do p. Patrycji Nowakowskiej do 11 maja 2018 roku.

Uczestnicy konkursu wykonują prace w formacie A4 (i większym) wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, masa solna, zapałki, miniatury z drewna, styropianu, kartonów).

Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko oraz nazwę przedstawionego symbolu.

Prace będą oceniane według następujących kryteriów: zgodność z tematem, oryginalność i pomysłowość, technika wykonania, użyte materiały, estetyka pracy.

  • drugie miejsce w cyklu turniei Giga Tenis ,
  • trzecie miejsce w Turnieju Masters,

         Pamięć nie dała się zgładzić –podkreślali uczniowie oddziałów gimnazjalnych klasy II a i III a, którzy przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Polakom zamordowanym w Katyniu i innych miejscach w kwietniu 1940 roku.

         Występ miał miejsce 6 kwietnia w szkole, 8 kwietnia w kościele. Narratorzy Małgorzata Michalska oraz Kacper Tuzimek przypominali okoliczności tego bezprecedensowego mordu. Wiktoria Sokołowska na gitarze i Franciszek Staniak z klasy VI c na akordeonie akompaniowali swoim kolegom i koleżankom, wprowadzając widzów w klimat smutku, zadumy, wzruszenia.

W dniu 01 kwietnia 2018 r. w Łęcznej odbył się turniej tenisa ziemnego "tenis 10".
Karina Kowalkowska uczennica klasy I c zdobyła dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
I miejsce w grupie czerwonej do 7 lat.
I miejsce w grupie pomarańczowej 8-10 lat.
Wygrała wszystkie 7 meczy! Serdecznie gratulujemy