Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

 20190127 162508

 Tradycyjnie już od kilku lat, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kurowie,  organizujemy charytatywny turniej szachowy pod hasłem SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII. W tym roku turniej ten odbył się w dniu 27 stycznia. W turnieju wzięło udział 36 szachistów z roczników 2007 – 2010. Turniej szachowy to nie tylko rywalizacja, ale także dobra zabawa i miłe spędzanie czasu z koleżankami i kolegami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i okolicznościowe kubki, a zwycięzcy – puchary. Nagrody te ufundował i wręczył pan wójt - Arkadiusz Małecki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju, a szczególnie Wiktorii Wawer  z klasy V d, która wygrała możliwość wyjazdu do Senatu RP na turniej pod tym samym hasłem.

J. K. Dados

20181220 125602 

        Udział w Godzinie Kodowania z Uczymy Dzieci Programować przyniósł nam kolejną nagrodę. Tym razem wygraliśmy matę do kodowania! Trochę się napracowaliśmy, ale opłacało się. Bardzo się cieszymy. Biorąc udział w konkursach zebraliśmy już cały arsenał narzędzi do nauki programowania.

akcje

       

         

       W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka.

Nazwa tych bożonarodzeniowych przedstawień pochodzi od słowa „jasło”, czyli żłób.

      Uczniowie klas IVa, IVb, IVd przedstawili, w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, scenki z narodzin i pierwszych chwil życia Jezusa. Znakomicie wcielili się w role Marii, Józefa, Kacpra, Melchiora, Baltazara, Heroda, diabła i śmierci. Kilku chłopców przebranych było za pastuszków, a dziewczynki stały się aniołami. Role prowadzących powierzono uczennicom klasy IVb – Agatce Migdal i Oliwce Mańce. Uczniowie starszych klas wspaniale zaśpiewali najbardziej znane polskie kolędy.

            Ten słowno – muzyczny montaż wprowadził wszystkich zebranych w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

     

        W dniach od 3.12 do 9.12 klasa 2 A brała udział w ogólnoświatowym wydarzeniu Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować.

 Nasze aktywności:

- dzieci utworzyły ze swoich ciał „żywy zegar” i uczyły się odczytywać godziny w wymiarze 24 godzinnym

- poznały platformę Ozoblockly

-  zatańczyły taniec robotów

             

           Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Europejskim Tygodniu Kodowania  z  #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#odowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018,  za który wygraliśmy Puzzle dla Ozobota, a dziś znów cudowna wiadomość! W  nowym, ogólnopolskim  Wyzwaniu z #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie#100LecieNiepodległości w którym kodowaliśmy i programowaliśmy dla Niepodległej, wygraliśmy drugiego Ozobota!

                  W konkursie brało udział blisko 300 szkół z całej Polski! Ogromnie się cieszymy! Jesteśmy w szkole od niespełna półtora roku szkolnego, a już mamy tyle nagród! I to  w ogólnopolskich konkursach! Wartość naszych nagród wynosi prawie 1000 zł. Mamy dwa Ozoboty, dwa pakiety edukacyjne (czyli 4 książki do nauki programowania z Ozobotem)  i Puzzle do programowania! Co się przy tym napracowaliśmy, to nasze, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi! Dziękujemy organizatorom Programu Uczymy Dzieci Programować i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. Poniżej fotki naszych nagród i certyfikaty.  (Białego Ozobota już  mamy – może tym razem będzie czarny?)

   

 

             W dniach 14,15 i 16 listopada 2018 r. 47 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”

Wyniki osiągnięte przez uczniów przedstawiają się następująco:                                                             

     

    W dniu 23 listopada o godzinie 08.00 odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji  rocznicy urodzin księdza Grzegorza Piramowicza – patrona naszej  szkoły. We Mszy uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, poczty sztandarowe, uczniowie oraz ich rodzice.

            Uroczystości były kontynuowane na terenie szkoły podczas apelu poświęconego postaci Patrona-pedagoga, nauczyciela i wychowawcy, gruntownie wykształconego człowieka idei i pasji. Ksiądz Piramowicz położył wielkie zasługi na polu szkolnictwa - współpracując z innymi ludźmi postępu w Komisji Edukacji Narodowej. Był jednym z twórców zreformowanej „nowej” szkoły. Ksiądz Piramowicz utworzył i prowadził pierwszą szkołę elementarną w Kurowie.

 

21 września uczniów z klasy II B odwiedził tato Antosia- p. Artur i przeprowadził kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
Były to ćwiczenia praktyczne. Dzieci sprawdzały czynności życiowe i uczyły się układać swoich kolegów w pozycji bezpiecznej. Nauczyły się, jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej i dziecka.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia bardzo się podobały. W podziękowaniu za wizytę, dzieci wręczyły strażakowi-ratownikowi wykonane przez siebie rysunki.

Kurs wpisuje się w cykl zajęć poświęconych edukacji prozdrowotnej, które koordynuje p. Bogumiła Chabros- wychowawczyni klasy II B.

 

            Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Code Week - Wyzwaniu przygotowanym przez#Edusense#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018, a już za nami nowe Wyzwanie – kodowanie dla Niepodległej #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #100LecieNiepodległości 

Licznik odwiedzin

1818522
DzisiajDzisiaj799
WczorajWczoraj946
W tym tygodniuW tym tygodniu7015
W tym miesiącuW tym miesiącu12779
RazemRazem1818522
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci