Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Zebranie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam przedstawicieli Rady Rodziców działającej przy SP ZS-P w Kurowie

na zebranie  które odbędzie się w dniu 06.02.2020(czwartek)

 w budynku szkoły o godz 17.00 (świetlica szkolna).

Marta Chmurzyńska

Przewodnicząca Rady Rodziców

 

Zostały ostatnie, wolne miejsca  na obóz
szkoleniowo-językowy
Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej.

Termin 31 marca - 4 kwietnia 2020 r.

SZACUNKOWY KOSZT - 600 zL
ZAPRASZAMY!

                          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

                                                             przyniesie spokój i radość,

choinka              niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

                             żyje własnym pięknem,

                          a Nowy Rok obdaruje Was

                           pomyślnością i szczęściem.

Dyrekcja z całą społecznością

Szkoły Podstawowej w Kurowie

17

W piątek 13 grudnia uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach piekarniczych w piekarni w Kraczewicach koło Poniatowej.

Dzieci poznały tradycyjną metodę produkcji pieczywa, drogę powstawania chleba „Od ziarenka do bochenka”, zwiedziły piekarnię oraz własnoręcznie formowały bułeczki w kształcie chałki, ptaszka, serduszka, precelka i Mikołaja. Sama właścicielka, Pani Mariola Zubrzycka oprowadzała nas po piekarni, uczyła robienia takich ślicznych bułeczek. Dodatkowo otrzymaliśmy na śniadanko bułeczki z cukrową posypką. Były one bardzo pyszne i zdrowe.                                                       

W dniu 14 listopada uczniowie z klas Vd, VI b i c byli na wycieczce w Warszawie.

prezenty

 

     Od kilku tygodni wolontariusze z naszej szkoły zbierali przybory szkolne, książki, zabawki, słodycze, żywność itp. Z zebranych darów udało się przygotować 38 świątecznych paczek dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. 

Podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 17 grudnia 2019 r. wolontariusze pod opieką p. Ewy Pasternak oraz p. Dyrektora Włodzimierza Żurkowskiego przekazali prezenty dzieciom.

Spotkanie odbyło się w serdecznej, świątecznej atmosferze, a wspólny posiłek i śpiewanie kolęd zbliżyły do siebie uczestników uroczystości.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy za wsparcie.

 

03      

      W piątek 13 grudnia klasy Va,Vb i Vd odbyły wycieczkę do Lublina, na interaktywną wystawę robotów - „Robopark”. 
        Uczniowie mogli zobaczyć nie tylko najnowsze technologie świata, ale doświadczyć i przekonać się, jak będzie wyglądała przyszłość. 
       Wydarzenie było okazją, by zapoznać się z unikalnymi robotami, które wcześniej prezentowano jedynie za granicą. Dla przykładu robot barista, czy robot kelner obsługujący klientów w restauracjach, nie jest już wizją przyszłości, bo w krajach azjatyckich staje się to codziennością. Dzieci chętnie  zanurzały się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmuszały przedmioty do latania. Ponadto miały możliwość uczestniczenia w pokazie dronów, czy roztańczonych robotów w teatrze robotów.
      Wystawa dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!

galileo

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego GALILEO.

Konkurs odbędzie się 4 marca 2020 r. 

Zapisy u nauczycieli: p. H. Shulchachyk, p. A. Staszak i p. L. Próchniak do 30 stycznia 2020 r.

Koszt udziału w konkursie to 10 zł od każdego ucznia.

Zgody rodziców/opiekunów prawnych do odebrania u nauczycieli języka angielskiego.

polski

   W czwartek, 5 grudnia, odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Chętni uczniowie przybyli na nią w niezwykłych mitycznych strojach. Każdy z uczniów odzwierciedlał inną postać ze starożytnego świata. Bohaterowie, którzy wystąpili na zdjęciach reprezentowali sylwetki bogów oraz herosów takich jak Posejdon, Hefajstos, Apollo, Tezeusz, Ares, Zeus, Afrodyta i Ariadna.

   Uczniowie prezentowali stroje na wzór programu „Top Model”. Każdy z nich musiał przebyć pewną odległość krokiem modela tak, żeby w najkorzystniejszy sposób zaprezentować przedstawioną postać. Podczas paradowania trzeba było zaprezentować atrybut i opowiedzieć o micie, z którego prezentowana postać pochodziła.

   Lekcja ta bardzo nam się podobała, bo odbiegała charakterem od pozostałych. Było dużo śmiechu, a wszystkim, nawet Pani, dopisywał dobry humor.

polski2

Uczniowie klasy VI c

 

DSC 0073

 

   25 listopada to data szczególna dla naszej szkolnej społeczności, tego dnia bowiem obchodzimy Święto Patrona Szkoły, ks. Grzegorza Piramowicza. Z tej okazji zaproszeni goście- przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących z naszą szkołą, a także dawni nauczyciele i wychowawcy kolejnych pokoleń młodzieży, wysłuchali przemówień pana dyrektora Włodzimierza Żurkowskiego oraz byłego wieloletniego dyrektora szkoły p. Władysława Chabrosa. Pierwsze przemówienie przybliżyło nam sylwetkę patrona jako postaci wyprzedzającej swe czasy- wielkiego humanisty, pedagoga i wychowawcy młodzieży, nauczającego w duchu oświecenia i poszanowania praw, godności i wolności ludzkich.

    W drugim przemówieniu, autorstwa p. Chabrosa, nie zabrakło wspomnień z życia zawodowego i rodzinnego, kilku zabawnych anegdot i podsumowania długoletniej pracy na rzecz naszego całego środowiska- pan Chabros zaprezentował swój medal Komisji Edukacji Narodowej, co zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

   Pan Wójt Arkadiusz Małecki, jako absolwent naszej szkoły (co podkreśla z dumą przy każdej wizycie) życzył wszystkim zebranym pomyślności i satysfakcji w drodze do osiągania celów, nie tylko edukacyjnych, ale i życiowych.

   W naszej szkole tradycyjnie odbywa się konkurs wiedzy o patronie, a w tym roku nagrody od organizatora, p. Jana Michalika, otrzymali :

Michał Wronka z klasy VIII A

Paulina Lewandowska z klasy IV b

Karol Maruszak z klasy V a

   Po części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjne przedstawienie. W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie klas V c i V d wraz z wychowawcami, p. Krzysztofem Podgajnym i p. Anną Staszak. Uczennice Dominika i Marcelina zaśpiewały piosenkę o patronie, która rozpoczęła przedstawienie. Następnie piątoklasiści zaskoczyli publiczność nietypową formą – widzowie oglądali zmagania dwóch drużyn w konkursie wiedzy o patronie, zainspirowanym formatem teleturnieju „Koło Fortuny”. Trzy urocze asystentki pomagały drużynom i specjalnej komisji złożonej z wybitnych osobistości z dziedziny edukacji i oświaty, przybyłej by czuwać nad poprawnością merytoryczną konkursu. Członkowie komisji zadawali uczestnikom pytania i oceniali poprawność odpowiedzi. Prowadzący umiejętnie budował napięcie, a publiczność reagowała brawami na każdą dobrą odpowiedź. Koło Fortuny zakręciło się pięciokrotnie dla każdej z drużyn, dając im szansę na zdobycie punktów, aż do zakończenia zasłużonym remisem. Pożegnalną piosenkę „Małe tęsknoty” zaśpiewała Nikola.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w naszej akademii.

Anna Staszak

Licznik odwiedzin

1844761
DzisiajDzisiaj218
WczorajWczoraj265
W tym tygodniuW tym tygodniu694
W tym miesiącuW tym miesiącu911
RazemRazem1844761
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci