Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Wykonano dzięki współfinansowaniu:

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Lublinie

Sprawozdanie z działań realizowanych przez Szkołę Podstawową
w Kurowie w ramach dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej trwających
od 1 marca do 30 czerwca 2018 r.
finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Urząd Gminy w Kurowie.

Jednym z podstawowych zadań naszej szkoły jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna krzewiona wśród społeczności szkolnej o charakterze środowiskowymi nie tylko. Chcemy, aby ta edukacja wpływała na poziom świadomości i kultury ekologicznej dzieci, młodzieży i lokalnego społeczeństwa. Podejmując różnorodne formy działań proekologicznych na terenie szkoły i naszej gminy pragniemy zaszczepić we wszystkich te idee.
Do działań organizowanych przez szkołę zaliczamy: akcje środowiskowe, konkursy szkolne i pozaszkolne, imprezy edukacyjno-rozrywkowe o zasięgu gminnym , powiatowym i wojewódzkim, zajęcia pozalekcyjne Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.
Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Lublinie i z Urzędu Gminy w Kurowie mogliśmy zapewnić uczniom edukację ekologiczną poprzez różne formy jej realizacji, za co serdecznie dziękujemy.

 

         22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów szkoły podstawowej klas I – VII.

         Cała społeczność uczniowska, rodzice, nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli we Mszy Świętej, a następnie wszyscy wraz z pocztami sztandarowymi przeszli do budynku szkoły.

         Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan dyrektor Włodzimierz Żurkowski, który serdecznie powitał zebranych.

 

   W dniu 21 czerwca 2018 r. uczniowie trzecich klas gimnazjum uroczyście pożegnali szkołę. Tradycyjne uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Sebastian Skorupski, Beata Aftyka i Oliwia Pecio przekazali sztandar kolegom z drugich klas.

    Pan Wójt wyróżnił nagrodami dwóch uczniów – Annę Kołodziej – za najwyższą średnią ocen oraz Wiktorię Sokołowską za najlepiej zdany egzamin gimnazjalny. Następnie wręczono świadectwa i nagrody.

   Nauka programowania rozwija logiczne, algorytmiczne myślenie, kreatywność, podnosi kompetencje matematyczne i społeczne, uczy szukania różnych rozwiązań, sprawdzania ich i wybierania optymalnych, rozwija umiejętność komunikacji i szukania kompromisów. Jednym słowem rozwija uniwersalne kompetencje przydatne, a wręcz niezbędne w dorosłym życiu i w każdym zawodzie. Wychodząc naprzeciw nowoczesnej edukacji zgłosiłam swoją klasę do ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”.                                     

Licznik odwiedzin

2731621
DzisiajDzisiaj1090
WczorajWczoraj1485
W tym tygodniuW tym tygodniu4005
W tym miesiącuW tym miesiącu48372
RazemRazem2731621
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png