Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Podsumowanie Tygodnia Profilaktyki

Dnia 16.04.2012r. odbył się apel podsumowujący działania realizowane w ramach Tygodnia Profilaktyki. Podczas apelu uczniowie klas trzecich zaprezentowali społeczności szkolnej inscenizację pt: „Królewna Śnieżka inaczej”, która poruszała problemy uzależnień wśród młodzieży.

Zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursach.

20 kwietnia 40 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST.

Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.

19.04.2012 

 Tegoroczny przegląd, którego organizatorem wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kurowie jest nasza szkoła, upłynął pod hasłem: Ty mnie ziemio przytul serdecznie... Słowa zaczerpnięte z wiersza Jana Pocka pt. Nie żałuj stały się inspiracją dla uczestników z 14 szkół podstawowych z powiatu puławskiego i ryckiego. Wśród nich zaprezentowało się w dwóch kategoriach (kl. I-III, IV-VI) 16 solistów, 2 duety, 2 zespoły z Markuszowa i Wąwolnicy. Komisja w składzie: Bogdan Lipiński, Halina Jankiewicz, Barbara Ginalska, Władysław Chabros przyznała wyróżnienia specjalne: Paulinie Lipczyńskiej z SP w Wąwolnicy, Alicji Chmielewskiej i Kindze Kucale z ZSO nr 1 w Rykach, Amelii Nowak z ZPO w Oszczywilku, Angelice i Weronice Wójcik z SP w Piotrowicach Małych, Zespołowi "Wiolinki" z SP w Wąwolnicy. Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia.

W poniedziałek 16 kwietnia, podczas apelu podsumowującego "Tydzień Profilaktyki", uczniowie przedstawili społeczności szkolnej wyniki debaty  dla klas I-III i  IV-VI na temat „Jak radzić sobie ze złością?”.

18 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje gminne XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego. Sześć osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Są to:

Klaudia Charlej z klasy III b

Małgorzata Michalska z klasy II b

Marta Szczuchniak z klasy IIIc

Katarzyna Białkowska z klasy V b

Kinga Chojnacka z klasy V c

Rafał Sadurski z klasy VI a

17 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami.

Podczas zebrania ogólnego przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Ginalska poinformowała zebranych o wydatkach w I półroczu.

Gościem zebrania był psycholog Pan Maciej Zwolski, który wygłosił prelekcję na temat:

Jak zapobiegać zachowaniom agresywnym wśród dzieci?

Licznik odwiedzin

1543822
DzisiajDzisiaj588
WczorajWczoraj1090
W tym tygodniuW tym tygodniu6533
W tym miesiącuW tym miesiącu26879
RazemRazem1543822
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci