Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.
W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: m.in.: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Nauczycieli Technologii Informacyjnej oraz Uniwersyteckie Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania UMK w Toruniu.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną .
Zasady punktowania konkursu BÓBR:
- na start każdy otrzymywał 24 punkty (lub 15 - kategoria Skrzat: klasy I-III),
- na uczestników czekały 24 zadania (lub 15 dla Skrzatów) podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej,
- za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3, 4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności,
- skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów),
- maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 120 punktów (lub 75 w kategorii Skrzat), minimalny to 0 punktów.
W tym roku szkolnym do konkursu Bóbr przystąpiło 29 uczniów.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR w roku 2017 w naszej szkole przedstawiają się następująco:
KATEGORIA SKRZAT |
||
1 |
Przemysław Borowiec |
48,50 |
2 |
Antoni Frydrych |
47,50 |
3 |
Kacper Paprota |
42,50 |
Adrian Głowacki |
42,50 |
|
4 |
Łukasz Olszewski |
40,00 |
5 |
Karolina Stępień |
38,75 |
6 |
Amelia Mikos |
37,50 |
7 |
Nikodem Wyskwar |
36,25 |
8 |
Antoni Staszak |
35,00 |
9 |
Mikołaj Głos |
25,00 |
10 |
Aleksander Mańko |
24,75 |
KATEGORIA BENIAMIN |
||
1 |
Paweł Słonka |
85,00 |
2 |
Amelia Kołodziejczyk |
46,50 |
3 |
Marianna Góra |
34,25 |
4 |
Oskar Adamiec |
31,25 |
KATEGORIA JUNIOR |
||
1 |
Krzysztof Słonka |
90,00 |
2 |
Mateusz Stróżek |
84,00 |
3 |
Aleksandra Kaczorowska |
73,50 |
4 |
Oskar Pietrzak |
66,25 |
5 |
Julia Rybka |
62,50 |
6 |
Arkadiusz Żaba |
57,50 |
7 |
Dominika Saran |
57,00 |
8 |
Mateusz Rozpędowski |
49,75 |
9 |
Michał Rodak |
47,50 |
10 |
Adam Blorucki |
46,25 |
11 |
Mikołaj Szumorek |
41,50 |
12 |
Gabrysia Peciak |
40,00 |
13 |
Filip Majerek |
37,50 |
14 |
Przemysław Nowak |
31,00 |