Przegląd
images/n1.png

 

DSC 0073

 

   25 listopada to data szczególna dla naszej szkolnej społeczności, tego dnia bowiem obchodzimy Święto Patrona Szkoły, ks. Grzegorza Piramowicza. Z tej okazji zaproszeni goście- przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących z naszą szkołą, a także dawni nauczyciele i wychowawcy kolejnych pokoleń młodzieży, wysłuchali przemówień pana dyrektora Włodzimierza Żurkowskiego oraz byłego wieloletniego dyrektora szkoły p. Władysława Chabrosa. Pierwsze przemówienie przybliżyło nam sylwetkę patrona jako postaci wyprzedzającej swe czasy- wielkiego humanisty, pedagoga i wychowawcy młodzieży, nauczającego w duchu oświecenia i poszanowania praw, godności i wolności ludzkich.

    W drugim przemówieniu, autorstwa p. Chabrosa, nie zabrakło wspomnień z życia zawodowego i rodzinnego, kilku zabawnych anegdot i podsumowania długoletniej pracy na rzecz naszego całego środowiska- pan Chabros zaprezentował swój medal Komisji Edukacji Narodowej, co zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

   Pan Wójt Arkadiusz Małecki, jako absolwent naszej szkoły (co podkreśla z dumą przy każdej wizycie) życzył wszystkim zebranym pomyślności i satysfakcji w drodze do osiągania celów, nie tylko edukacyjnych, ale i życiowych.

   W naszej szkole tradycyjnie odbywa się konkurs wiedzy o patronie, a w tym roku nagrody od organizatora, p. Jana Michalika, otrzymali :

Michał Wronka z klasy VIII A

Paulina Lewandowska z klasy IV b

Karol Maruszak z klasy V a

   Po części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjne przedstawienie. W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie klas V c i V d wraz z wychowawcami, p. Krzysztofem Podgajnym i p. Anną Staszak. Uczennice Dominika i Marcelina zaśpiewały piosenkę o patronie, która rozpoczęła przedstawienie. Następnie piątoklasiści zaskoczyli publiczność nietypową formą – widzowie oglądali zmagania dwóch drużyn w konkursie wiedzy o patronie, zainspirowanym formatem teleturnieju „Koło Fortuny”. Trzy urocze asystentki pomagały drużynom i specjalnej komisji złożonej z wybitnych osobistości z dziedziny edukacji i oświaty, przybyłej by czuwać nad poprawnością merytoryczną konkursu. Członkowie komisji zadawali uczestnikom pytania i oceniali poprawność odpowiedzi. Prowadzący umiejętnie budował napięcie, a publiczność reagowała brawami na każdą dobrą odpowiedź. Koło Fortuny zakręciło się pięciokrotnie dla każdej z drużyn, dając im szansę na zdobycie punktów, aż do zakończenia zasłużonym remisem. Pożegnalną piosenkę „Małe tęsknoty” zaśpiewała Nikola.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w naszej akademii.

Anna Staszak

Licznik odwiedzin

1503556
DzisiajDzisiaj806
WczorajWczoraj1034
W tym tygodniuW tym tygodniu6129
W tym miesiącuW tym miesiącu17103
RazemRazem1503556
Zalogowani 0