NAUCZYCIELE
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Uczniowie klasy 4c oraz 5a upamiętnili częścią artystyczną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Julian Pałka wprowadził wszystkich w klimat uroczystości, zapowiadając opowieść o trudnych i ciekawych okolicznościach towarzyszących tamtym majowym dniom. Karolina Dziak, Klara Zdżalik oraz Gabriel Maruszak jako narratorzy zapoznali widzów z historią uchwalenia konstytucji. Kuba Guz pięknie zinterpretował Hymn do miłości Ojczyzny Ignacego Krasickiego, nadając mu współczesny wymiar. Patryk Białek i Jan Nowacki wcielili się w rolę zwolennika i przeciwnika reform. Ich dialog wywołał wiele śmiechu. Na uwagę zasługują stroje, w przygotowaniu których pomogła pani Hanna Żurkowska. Zainteresowanie wzbudziła szabla u boku Patryka, która pochodzi z prywatnych zbiorów jednego z uczniów. Amelia Orlik z Mają Morawską przywołały wierszami pamięć o trudnych czasach utraty wolności. Magdalena Głos i Julia Stasiak nawiązały do trudnej sytuacji geopolitycznej Polski w XVIII wieku, zwracając uwagę na ekspansywne zapędy krajów sąsiednich. Maja Gajda, Andrzej Buczyński przypomnieli główne założenia konstytucji. Natomiast Natalia Chrzan, Jagoda Stasiak, Szymon Kobus, Filip Kurek odegrali role przedstawicieli różnych stanów, pokazując radość towarzyszącą nadziei na zmiany w państwie. Julia Małecka oraz Magdalena Kowalik recytując wiersze pokazały wielką radość i wiarę w lepszą przyszłość związaną z uchwaleniem Konstytucji. Kornelia Sułek oraz Michał Aleksandrowicz zaznaczyli swoją interpretacją wierszy rolę patriotyzmu kiedyś i dziś. Julia Podkościelna wspólnie z Tymonem Nesterowiczem i Danielem Płockim podkreślili znaczenie ojczyzny w życiu każdego człowieka. Chłopcy nawiązali do dumnej przeszłości Rzeczypospolitej, zaś Julia pytała, czym jest ojczyzna dla nas. Maja Morawska, Julia Podkościelna i Jagoda Stasiak wzruszyły swoją interpretacją piosenki - Taki kraj. Zwieńczeniem przedstawienia były ,,Mury" w brawurowym wykonaniu Aleksandry Przychodzeń z klasy 4b.

DSC 0291

Warto podkreślić, że uczniowie powiedzieli o sile i odwadze narodu ukraińskiego, którego walka budzi szacunek i podziw. W naszej szkole gościmy uczniów z Ukrainy, stąd obok polskich flag powiewały flagi naszych sąsiadów, którzy znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Za przygotowanie części artystycznej odpowiadali Monika Respond, Michał Guz i Małgorzata Bachanek. Panie Jolanta Zając i Beata Ogórek zadbały o dekoracje.

 

Małgorzata Bachanek

Licznik odwiedzin

2014881
DzisiajDzisiaj438
WczorajWczoraj562
W tym tygodniuW tym tygodniu2465
W tym miesiącuW tym miesiącu1586
RazemRazem2014881
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci