UCZNIOWIE
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Od 12 do 17 września mamy zaszczyt gościć grupę 16 nauczycieli z Turcji, Macedonii Północnej, Chorwacji i Słowacji w ramach projektu programu Erasmus+ pt. „Beyond the Limits with Learning”. 

 

001 20220915

     Nauczyciele realizują mobilność pod hasłem „Learning from Nature”( Uczymy się z natury”). Jest to ostatnie, podsumowujące spotkanie projektowe.

Nasi wyjątkowi Goście zostali po staropolsku powitani we wtorkowy poranek przez przedstawicieli społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Przedszkolaki i uczniowie w strojach ludowych zaprosili Gości do sali gimnastycznej na poczęstunek. Tu odbył się koncert orkiestry dętej reprezentowanej przez Klarę, Agatę, Marcelinę i Piotra.

Dla gości wystąpili również tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”.

O godz. 11.00 nasi Gości wzięli udział w warsztatach tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury, prowadzonych przez dyrektora p. Bogdana Lipińskiego.

Po południu nauczyciele odwiedzili Urząd Gminy na zaproszenie Wójta Gminy Kurów Arkadiusza Małeckiego. Pan Wójt serdecznie powitał Gości, opowiedział o gminie i zaprosił do obejrzenia budynku urzędu.

Uczniowie z naszej szkoły, biorący udział w projekcie, opowiedzieli o historii i teraźniejszości Gminy Kurów. Ich prezentacji towarzyszyły rekwizyty związane z omawianą tematyką kuśnierstwa, straży pożarnej, wędkarstwa, kolarstwa.

Kolejnym punktem dnia była lekcja polskiego dla Gości, którą poprowadziła p. Anna Wyskwar.

Późnym popołudniem w Centrum Ogrodniczym Matraszek odbyły się warsztaty. Uczestnicy tworzyli z materiałów przyrodniczych kompozycję w dyni. Efekty pracy były imponujące.

Dzień obfitował w lokalne atrakcje.

 

-

Licznik odwiedzin

2474574
DzisiajDzisiaj453
WczorajWczoraj1158
W tym tygodniuW tym tygodniu1611
W tym miesiącuW tym miesiącu4888
RazemRazem2474574
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png