Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

W odwiedzinach u Syrenki Warszawskiej – drugi dzień mobilności uczestników projektu Erasmus+

W drugim dniu wizyty naszych projektowych partnerów odbyła się całodniowa wycieczka do Warszawy.

Rozpoczęliśmy ją od zwiedzania Łazienek Królewskich, które na gościach zrobiły niesamowite wrażenie, a wiewiórki, przybiegające do nas podczas spaceru z przewodniczką, dodatkowo poprawiały nasze nastroje! Jako że tytuł naszej mobilności to “Learning from Nature” odwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, w którym pani przewodnik niezwykle ciekawie opowiadała o kwiatach, krzewach i drzewach tam się znajdujących. Mieliśmy okazję wspiąć się na dach biblioteki uniwersyteckiej, gdzie znajduje się największy w Europie ogród i rozciąga się wspaniały widok na brzegi Wisły. Po smacznym obiedzie udaliśmy się na spacer starówką i odwiedziliśmy Syrenkę Warszawską, która bardzo czekała żeby poznać naszych gości 😊 Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć przed kolejnym dniem.

Milena Dębek

 Czwartek- wizyta w Lublinie i Kazimierzu Dolnym

Zwiedzanie Lublina grupa rozpoczęła od warsztatów piśmienniczych na Politechnice Lubelskiej, w ramach Festiwalu Nauki w Lublinie, następnie pod opieką holenderskiego przewodnika Goście przeszli przez Bramę Krakowską na Starówkę. Wieczorem czekało na nich zwiedzanie Kazimierza nocą.

Wędrówka rozpoczęła się o zmierzchu przy studni na Rynku. Tam uczestnicy wysłuchali opowieści i legendy o tym wyjątkowym mieście. Po zmroku chwycili za pochodnie, by w skupieniu przejść przez kazimierski wąwóz. Nocny Kazimierz zaskoczył wszystkich. Dobrze znany Rynek nabrał innego charakteru.

Ta wędrówka pozostanie na długo w pamięci. Płonący ogień i opowiadane przez przewodnika historie stworzyły niezapomniany klimat dawnego miasteczka.

Alina Panecka

 

Z wizytą u Izabeli Czartoryskiej w Puławach

Ostatni dzień naszej mobilności rozpoczął się od wyjazdu do Parku Czartoryskich w Puławach. Uczestnicy zwiedzili dziedziniec pałacowy, podziwiali pawie dumnie przechadzające się po parku, a także Świątynię Sybilli i Domek Gotycki. Pani przewodnik niezwykle ciekawie opowiedziała Gościom historię Izabeli i jej działalności w Puławach. Niesprzyjająca pogoda sprawiła, że dość szybki spacer po dolnej części parku przy Łasze oraz ciepła kawa były dla wszystkich zbawienne 😊 Po wycieczce Goście udali się do Kurowa na obiad i dalszą część programu.

Milena Dębek

 

Wszystko, co dobre…

Podsumowaniem dwuletniej pracy w ramach projektu Erasmus+ była ewaluacja, podczas której uczestnicy oceniali podjęte działania, omawiali realizację planu projektu, formułowali wnioski zarówno z wizyty w Polsce, jak i całego projektu.

Uroczyste pożegnanie połączone z wręczeniem certyfikatów dla uczestników i podziękowań dla osób zaangażowanych w realizację projektu Erasmus+ odbyło się podczas piątkowej kolacji, której uczestnikami byli goście z Macedonii Północnej, Chorwacji, Słowacji, Turcji i Polski a także władze Gminy Kurów na czele z Wójtem Arkadiuszem Małeckim.

WhatsApp Image 2022 09 19 at 16.01.34

Na uczestników uroczystości czekało wiele atrakcji, począwszy od degustacji przygotowanych dań, poprzez pokaz produkcji szczypek w wykonaniu Joli i Mariusza Zająców, karaoke, aż po tańce nie tylko narodowe  J . Kolację uświetniał zespół muzyczny „Coffee cup”.

W ten sposób dwuletnia przygoda z Erasmusem dobiegła końca. W projekcie uczestniczyli:

Koordynator – Lucyna Próchniak oraz członkowie Zespołu Projektowego: Alina Panecka, Jolanta Zając, Anna Wyskwar, Zofia Kamińska – Dobrzyńska, Milena Dębek, Sylwester Byzdra, a także uczniowie uczestniczący w wyjazdach zagranicznych i wielu innych uczniów naszej szkoły, którzy włączali się do realizacji bieżących działań w trakcie dwóch lat trwania projektu.

Anna Wyskwar

Licznik odwiedzin

2068688
DzisiajDzisiaj93
WczorajWczoraj279
W tym tygodniuW tym tygodniu3622
W tym miesiącuW tym miesiącu372
RazemRazem2068688
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci