Start
      Dziennik
   Zastępstwa

W dniu 29.10.2022 tenisistki Avii Świdnik do lat 12 brały udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa.
Klub Avia reprezentowały Karina Kowalkowska - uczennica naszej szkoły i Lena Domańska.

Żółto-niebieskie w meczu finałowym spotkały się z zawodniczkami z UTKS Dzierzkowice w składzie: Aleksandra Małys i Nikola Piekarz.
Pierwszym meczem była gra podwójna, którą rozstrzygnąć musiał super- tie-break.
Pierwszy set padł łupem dziewczyn z Dzierzkowic wynikiem 6-4.
Druga odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem tenisistek Avii 6-2 i w tej sytuacji o rozstrzygnięciu decydował super - tiebrek, w którym zawodniczki Avii wykazały się chłodniejszą głową i wygrały go 10-7.
W grach pojedynczych Karina grała z Aleksandrą, a Lena zmierzyła się Nikolą.
Karina po blisko dwóch godzinach walki z pojedynku wyszła zwycięsko, chociaż pierwszego seta przegrała 0-6. Dalsza część meczu należała już do żółto-niebieskiej i kolejne dwa sety padły jej łupem w stosunku 6-2, oraz super tie-break 10-6 i cały mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Kariny.
Lena Domańska weszła pewnie w spotkanie i bez większych problemów pokonała swoją przeciwniczkę 6-1, 6-1.
Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0, co daje zawodniczkom Avii złoty medal całych Mistrzostw.