Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

25 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 287 rocznicę urodzin księdza Grzegorza Piramowicza. Pan Dyrektor Włodzimierz Żurkowski podkreślił znaczenie postaci księdza Piramowicza w kształtowaniu naszej regionalnej tożsamości.

Pan Dyrektor zaznaczył, że nawet w czasach słusznie minionej epoki szkoła w Kurowie miała zaszczyt nosić imię tak zacnego patrona. Wszakże władze komunistyczne walczyły z Kościołem. Słowo ksiądz dodano do pełnej nazwy szkoły znacznie później.

Pani Renata Woźniak wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom za udział w konkursie związanym z życiem i działalnością księdza Grzegorza Piramowicza. Panie Bożena Siwiec i Hanna Żurkowska przekazały nagrody za udział w konkursie pt. ,,Moja Ojczyzna jest piękna".

Następnie uczniowie klasy 6 a oraz klasy 6 b przygotowani przez panie Monikę Respond i Justynę Pękalę przedstawili montaż słowno - muzyczny pt. ,,Miej odwagę posługiwać się rozumem". Mocnym akcentem był wykonany przez uczniów taniec polonez przygotowany przez panią Hannę Żurkowską. Młodzi artyści zaprezentowali ciekawe fakty związane z życiem i działalnością księdza Grzegorza Piramowicza. Nasi uczniowie przypomnieli sobie, jak nowoczesne poglądy miał patron naszej szkoły - zwolennik wychowania fizycznego i przeciwnik kar cielesnych. Jakże wielkie było zdziwienie publiczności, gdy usłyszała płynący z oddali głos cytujący słowa księdza Grzegorza Piramowicza. W tę rolę wcielił się naczyciel historii, pan Michał Guz. Poza tym młodzi aktorzy zwrócili uwagę na znaczenie szkoły, jako miejsca budowania się przyjaźni, nawiązywania ważnych relacji. Młodzi artyści przekonywali ze sceny, że w życiu trzeba posługiwać się mądrością i mieć do tego odwagę. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki wykonane przez Amelię Kozak i Malwinę Czajkowską. Dziewczyny przygotował pan Piotr Osiak. Piękną dekorację wykonały panie Jolanta Zając, Monika Respond i Renata Woźniak. Nie ma urodzin bez życzeń! Ku zaskoczeniu publiczności życzenia złożyły dwie uczennice pierwszej klasy - Maja Siwiec i Zofia Reda, przygotowane przez panią Agnieszkę Pękalę. Wszakże szkoła łączy, również uczniów w różnym wieku. Brawo za odwagę i profesjonalizm dla najmłodszych artystek!

Publiczność nagrodziła występujących kolegów i koleżanki gromkimi brawami. Święto Patrona naszej szkoły można uznać za udane. Pan Dyrektor podziękował młodym artystom oraz Pocztom Sztandarowym, przygotowanym przez pana Mateusza Wręgę. Możemy sobie życzyć kolejnych takich rocznic.

Małgorzata Bachanek

Licznik odwiedzin

2474589
DzisiajDzisiaj468
WczorajWczoraj1158
W tym tygodniuW tym tygodniu1626
W tym miesiącuW tym miesiącu4903
RazemRazem2474589
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png