Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

22 grudnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Panie - Marzanna Katarzyna Kula, Bogumiła Kamińska, Beata Brzozowska, Anna Rukasz przygotowały młodzież.

Daria Zlot, Oliwia Mańka, Paulina Lewandowska przybliżyły ciekawostki o tradycjach świątecznych w różnych częściach świata. Wiele osób przygotowało piękną interpretację utworów o tematyce świątecznej, w tym Zuzanna Sobich, Maja Szumorek, Alicja Zając, Izabela Mikos, Alicja Kuflewska, Weronika Durak, Oliwia Mrozek, Julia Chaba, Nela Jańczak, Klaudia Guz, Bartłomiej Banaszek. Z kolei Tomasz Aftyka, Leon Bartosik, Jakub Wałach, Mateusz Głos i Martyna Ziemka interesująco opowiadali o najważniejszych polskich obyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Natalia Wałach i  Aleksandra Przychodzeń z wdziękiem grały kolędy na skrzypcach. Klara Zdżalik, Agata Migdal i Marcelina Migdal wzruszały zasłuchanych uczniów swoim wykonaniem wersji instrumentalnej kolęd. Martyna Głos oraz Oliwia Mrozek uroczo zagrały na ukulele. Okazało się, że mamy wielu utalentowanych uczniów! Pan Piotr Osiak przygotował z dziećmi kolędy i pastorałki. Z przyjemnością słuchaliśmy kolędy pt. "Cicha noc” w trzech językach. Nina Augustynowicz i Izabella Krzesińska śpiewały po polsku. Maria Drążkiewicz wykonała ją po angielsku, Łukasz Olszewski po niemiecku. Malwina Czajkowska wykonała pastorałkę pod znaczącym tytułem "Dla kogo jest to puste miejsce". Aleksandra Przychodzeń podsumowała część artystyczną swoim wzruszającym wykonaniem "Maleńkiej miłości". Uczniowie pięknie się prezentowali na tle dekoracji wykonanej przez panie - Jolantę Zając i Renatę Zwierzchowską.

Pan Dyrektor Włodzimierz Żurkowski podziękował artystom za występ i złożył życzenia. Oby ten świąteczny czas był pełen miłości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Pan Dyrektor zauważył, że warto jest szukać miłości w sercach i pamiętać o miejscu dla gościa przy stole. Bo w Bożym Narodzeniu ważniejsza od prezentów jest miłość do ludzi i solidarność z potrzebującymi. Na koniec Malwina Czajkowska i Mikołaj Głos złożyli życzenia w imieniu Samorządu. Był to dzień pełen wzruszeń i radości.

Pamiętajmy, że Boże Narodzenie jest wtedy, gdy dostrzegamy drugiego człowieka i jego potrzeby!

Oby w naszych sercach nie zabrakło miejsca dla miłości bliźniego.

Małgorzata Bachanek

Licznik odwiedzin

2167855
DzisiajDzisiaj1067
WczorajWczoraj811
W tym tygodniuW tym tygodniu1067
W tym miesiącuW tym miesiącu26326
RazemRazem2167855
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci