Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

   Od kilku lat nasza szkoła bierze udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków 26 września. W tym roku włączyliśmy się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „European Day of Languages Festival” organizowanego przez Didacto Polska.

   Uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w wiele różnorodnych działań prowadzonych w dniach 25-27 września. Było wesoło, tanecznie, smacznie, artystycznie, a zarazem była okazja pogłębić wiedzę na temat języków europejskich.

   W całej szkole możemy natknąć się na napisy w języku niemieckim, drugim języku uczonym w naszej szkole, na schodach, na drzwiach klas, gabinetu dyrektora i sekretariatu oraz w innych miejscach.

   Młodsze dzieci z klas 1-4 miały możliwość wykazania się swoją pomysłowością i talentem artystycznym w konkursie na symbol kraju europejskiego. Możemy zatem na wystawie w holu szkolnym podziwiać Koloseum z masy solnej, holenderski wiatrak z zapałek, wiatraki w różnych odsłonach, symbole polskie, brytyjskie, włoskie i jeszcze inne. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i pomysłów.

   W poniedziałek i wtorek postanowiliśmy zaprezentować znane i nieznane dania europejskie. Była włoska pizza, tiramisu, francuskie croisanty, niemieckie precle i marcepan, węgierskie langosze, fińskie pierogi karelskie, polskie kopytka, szwedzkie pierniczki i bułeczki cynamonowe oraz wiele wiele więcej!

   Chętne uczennice podjęły się poprowadzenia popularnej„belgijki” na przerwach. Widzieliśmy, jak do tańca ochoczo dołączali inni, i młodsi, i starsi uczniowie.

   Wielu uczniów było zainteresowanych zgłębianiem wiadomości na temat różnych języków europejskich szukając kart z kodami QR i wiadomościami w języku angielskim. Ich zadaniem było zebranie jak najwięcej informacji.

   Podobną tematyką zajął się Hubert z kl.VII C, kręcąc wraz z kolegami krótki film z nutą humorystyczną na temat ciekawostek językowych. Brawo Hubert! Liczymy na to, że inni też się przełamią i będą tworzyć autorskie filmiki, prezentacje związane z językami i zamieszczać na stronie szkoły!

   Naukę języków należy zaczynać jak najwcześniej, wszyscy o tym wiemy. Kilka uczennic z kl. VI B postanowiło wdrożyć słowa w czyn i nauczyć młodsze koleżanki i kolegów słów w obcych językach. Uczyły liczyć hiszpańskiego dzieci w przedszkolnej grupie 7. Przygotowały też dla każdego hiszpańską flagę i w nagrodę stawiały dzieciakom na rękach pieczątki motywacyjne. Świetna robota, dziewczyny! Przedszkolaki były zachwycone!

   Takie wydarzenia, to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale i do nauki, przy okazji. Na lekcjach wykorzystywana była aplikacja edukacyjna toporopa.pl, super pomoc do nauki geografii. Niektórzy naprawdę okazali się mistrzami geografii...na lekcjach angielskiego :-)

   Była też okazja do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce z symbolami językowymi, w doborowym towarzystwie lub indywidualnie.

Zapraszamy do obejrzenia migawek z tego wydarzenia.

 

Licznik odwiedzin

2551703
DzisiajDzisiaj1125
WczorajWczoraj987
W tym tygodniuW tym tygodniu1125
W tym miesiącuW tym miesiącu23309
RazemRazem2551703
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png