Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

W piątek uczniowie klas ósmych zamienili szkolne ławki na zajęcia w plenerze. O świcie, bo już o godzinie 5.45 młodzież pod opieką wychowawców wyjechała autokarem w kierunku Warszawy.     Zaczęliśmy od historii i wiedzy o społeczeństwie w sejmie. Można było zobaczyć miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje, dotyczące każdego z nas. Może wśród uczniów z Kurowa są przyszli posłowie lub panie posłanki. Byliśmy przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Z pewnością zapamiętamy ten widok , który skłoni nas do dalszych rozważań na temat patriotyzmu. Po tej ekscytującej wizycie udaliśmy się z panem przewodnikiem na Stare Miasto.

   Była to cenna dawka wiedzy historycznej , która przybliżyła nam Warszawę - miasto bohatera. Uwieńczeniem pobytu w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. ,, Powstańcy 44 - pamiętamy!". Wizyta w tym niezwykłym miejscu była częścią naszych działań. Będziemy informowali o dalszej pracy w ramach projektu . Wzruszenia przeplatały się z podziwem . Trudno uwierzyć, że miasto tak mogło podnieść się z ruin. Bohaterstwo i poświęcenie warszawiaków jest dla nas wszystkich wzorem i zadaniem .

   Zapraszamy do tego muzeum i do naszej niezwykłej stolicy. Mimo zmęczenia uczniowie wracali w dobrych nastrojach. W autobusie było wesoło, nasza młodzież śpiewała i radośnie rozpoczęła weekend. Warto odwiedzić Warszawę, zachęcić innych do wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce porywa, skłania do refleksji, pozostawia ślad nie tylko w pamięci, ale przede wszystkim w sercu. Wielkie podziękowania należą się naszej młodzieży, która godnie zachowała się w tych ważnych miejscach. Zadbali o to wychowawcy, pani Iwona Michalik, Monika Bochniak, pan Wojciech Wręga.

   Wyjazdy z tak zgraną grupą , to sama przyjemność!

Małgorzata Bachanek

Licznik odwiedzin

2551699
DzisiajDzisiaj1121
WczorajWczoraj987
W tym tygodniuW tym tygodniu1121
W tym miesiącuW tym miesiącu23305
RazemRazem2551699
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png