Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

   105 rocznica odzyskania przez Polskę wolności, to okazja do wspólnego świętowania. Podczas uroczystego apelu pan dyrektor Włodzimierz Żurkowski podkreślił znaczenie daty 11 listopada 1918 roku i miłości do Ojczyzny.

glowny

   Warto jest pamiętać, że naród i patriotyzm, to wartości , które łączą. Trzeba dbać o nasz wspólny kraj, o Polskę. Przy czym formy patriotyzmu mogą być różne. Jedną z nich jest praca i nauka. Mamy wielu aktywnych i zaangażowanych uczniów. Dzięki temu w naszej szkole odbywają się różne konkursy. Nauczycielki języka angielskiego wręczyły nagrody z okazji Dnia Dyni. Nauczyciele historii i panie bibliotekarki przekazali nagrody za udział w konkursie ,, Do Niepodległej".

   Nasza młodzież przygotowała część artystyczną pt. ,, Nie dajmy zginąć poległym, bo oddali serce - Bogu, duszę - Ojczyźnie, wolność - młodym pokoleniom ". Uczniowie klas 5a, 6 b i 6 c przygotowani przez wychowawców oraz Zespół Pieśni i Tańca Biały Kur przypomnieli okoliczności , w których Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Patriotyczne piosenki, przygotowane przez panią Paulinę Pietroń, Konrada Grabowskiego, Piotra Osiaka, przy akompaniamencie pana Mateusza Kozaka wzruszyły publiczność. Młodzi artyści przypomnieli, jak wiele krwi przelano w imię wolności. Wysiłek całych pokoleń doprowadził do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dekoracje wykonane przez panie Jolantę Zając, Monikę Respond , Beatę Ogórek i Danutę Wierzbicką były wymownym dopełnieniem przedstawienia. Pamięć o poległych, to nasz patriotyczny obowiązek. Tradycja i współczesność mogą pięknie się łączyć i uzupełniać. Świadczy o tym działalność Zespołu Pieśni i Tańca ,,Biały Kur", który stał się ważną i cenioną częścią naszej szkolnej rodziny .
   Następnie wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Kurowa, której występ dosłownie porwał publiczność. Może kolejni uczniowie wkrótce do niej dołączą. Miłą niespodziankę stanowiło pojawienie się czworonożnych gości. W ten sposób zachęcano do adopcji zwierząt. Miło się patrzyło na dzieci z biało - czerwonymi flagami, czy kotylionami. Na korytarzach wisiały patriotyczne gazetki. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości.Myślę, że ten apel na długo pozostanie w pamięci. Jego różnorodność i patriotyczna wymowa przypominają, że nasza codzienna nauka, praca mają sens. Razem tworzymy wspólnotę, z Polską w myślach i w sercach.

Małgorzata Bachanek

11lis

Licznik odwiedzin

2674700
DzisiajDzisiaj834
WczorajWczoraj1266
W tym tygodniuW tym tygodniu9861
W tym miesiącuW tym miesiącu43012
RazemRazem2674700
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png