Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

   21 marca podsumowano działania profilaktyczne w naszej szkole. Odbył się apel, który uświetnili swoją obecnością pan wójt Arkadiusz Małecki, pan Marcin Chmurzyński, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych pani Halina Jankiewicz, pani dyrektor żłobka i przedszkola w Kurowie - Zofia Kamińska - Dobrzyńska.    Uroczystość prowadził pan Michał Guz. Pani dyrektor Anna Wyskwar przypominała, że 21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również dzień solidarności z osobami z zespołem Downa.

   Wręczono nagrody w różnych kategoriach. Pani Beata Ogórek ogłosiła wyniki plastycznego konkursu związanego z pożarnictwem. Nagrody wręczyli pan wójt i pani dyrektor.

    Następnie panie Ewa Michalik i Anna Przychodzeń przekazały dyplomy i nagrody dla uczniów klas młodszych. W klasach 1- 3 było wiele konkursów o tematyce profilaktycznej. Nasi uczniowie od najmłodszych klas uczą się o zdrowym stylu życia.

        Pani Ewa Wierzbicka -Żurkowska, Monika Suszek, Beata Ogórek, Małgorzata Bachanek rozdały nagrody za konkurs pt. ,,Wyjdź z sieci, pójdź do ludzi ".

           Pani Monika Respond podsumowała konkursy związane z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Pani Milena Dębek w imieniu pani Lucyny Próchniak i pani Patrycji Krzesińskiej wręczyła nagrody i dyplomy za liczne konkursy z języka angielskiego.

        Widać, że w naszej szkole dzieje się dużo dobrego, a bogata oferta konkursów daje możliwości wykazania się w różnych kategoriach. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla pani Haliny Jankiewicz, przewodniczącej GKRPA, która ufundowała nagrody.

       W szkole zostały rozwieszone hasła o tematyce profilaktycznej. Rada Samorządu Uczniowskiego zaproponowała uczniom zabawę w postaci wymyślania zabawnych rymowanek zachęcających do prowadzenia zdrowego stylu życia.

      Pani Justyna Pękala i pan Wojciech Wręga zainspirowali uczniów do twórczej pracy. Wzrok młodzieży, dzieci i gości przyciągała scena pięknie udekorowana przez panie Jolantę Zając, Monikę Respond, Beatę Ogórek.

      Bajeczna sceneria była tłem dla zabawnego przedstawienia o tematyce profilaktycznej pt. ,, Bajka uczy, bajka bawi". Swoje siły połączyli uczniowie klas szóstych, trzecich i pierwszych. Panie Anna Przychodzeń, Ewa Michalik, Beata Smaga, Jolanta Królik, Małgorzata Bachanek i panie pedagog przygotowały bajki w nieco innej odsłonie. Czerwony kapturek zachęcał do zdrowego odżywiania. Rycerz do troski o czyste powietrze, smerfy przestrzegały przed piciem napojów energetyzujących. Pojawiła się pszczółka, smok, dzik, wilk , przewrotny Gargamel z Klakierem i wielu innych, zabawnych bohaterów bajek . Wszyscy oni podkreślali konieczność dbania o zdrowie i o czyste środowisko.

      Poza tym na scenie śpiewała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Biały Kur". Pani Paulina Pietroń i pan Konrad Grabowski przygotowali swoich podopiecznych i pochwalili się postępami. Trzeba przyznać, że nasz zespół coraz lepiej się prezentuje. Śliczne spódniczki i fartuszki dla najmłodszych dziewczynek ufundowała Rada Rodziców, za co pięknie dziękujemy! Przyjaciółka zespołu , jego honorowy członek pani Hanna Żurkowska i pani Edyta Nowak pomogły w przygotowaniu wyżej wymienionych elementów stroju. Szkoła może być naprawdę dumna z młodzieży! Akompaniował nieoceniony pan Piotr Osiak, pan Grzegorz Pajurek zadbał o nagłośnienie. Było barwnie, wesoło , ale z mocnym profilaktycznym przesłaniem. Życzymy pięknej wiosny i przypominamy, że bez odpowiedzialności nie ma radości.

Małgorzata Bachanek

Licznik odwiedzin

2615218
DzisiajDzisiaj1357
WczorajWczoraj1513
W tym tygodniuW tym tygodniu6483
W tym miesiącuW tym miesiącu21326
RazemRazem2615218
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png