Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

18 maja w gościnne progi Szkoły Podstawowej im. ks. G.Piramowicza zawitały takie Zespoły Pieśni i Tańca, jak "Lelewelki", "Różanecznik", "Nałęczowskie Wirki", "Łuszczowiacy", „Góra Puławska", "Bogutki", "Skowronki", " Świetliki", "Sokół", " Powiśloki", "Ulaniacy", "Kukułeczka", „Powiśle”.

Rolę gospodarza odegrał ZPiT "Biały Kur". Okazją do spotkania młodzieży był piąty Ogólnopolskiej Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego. W tym roku pod honorowym patronatem Wójta gminy Kurów, pana Arkadiusza Małeckiego. Zaczęło się, jak w dobrym filmie od przysłowiowego trzęsienia ziemi, w tym przypadku od parady wszystkich zespołów ulicami Kurowa. Mieszkańcy podziwiali młodych artystów, którzy przyciągali wzrok barwnymi strojami. Do tego doszła muzyka na żywo i nikt nie mógł przejść obojętnie obok tak radosnej grupy.

Następnie w budynku szkoły rozpoczęły się występy. Sala gimnastyczna przypominała majową łąkę, zachęcając do dobrej zabawy. Celem spotkania nie był konkurs, ale przegląd tańców, piosenek , przede wszystkim integracja roztańczonej i rozśpiewanej młodzieży.

Muzyka ludowa łączy! Najstarsza grupa zaprezentowała Kujawiaka w choreografii Pana Konrada Grabowskiego który ponownie doprowadził do łez Panią Hanię. Brawurowo przegląd poprowadził Pan Marcin Snuzik - prezes Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych, który rozruszał i rozbawił licznie zgromadzoną publiczność. Rodzice, przyjaciele zespołów gorąco nagradzali występy. Na uwagę zasługuje fan klub "Bogutki", który w tematycznych koszulkach dopingował i dodawał odwagi wszystkim zespołom. Podczas przeglądu można było skorzystać z warsztatów rytmicznych. Była również strefa zabawy dla najmłodszych uczestników.

Gościnni gospodarze zadbali o posiłki dla młodzieży. Wolontariusze z ,,Białego Kura" oprowadzali gości po szkole, starając się sprostać oczekiwaniom kolegów i koleżanek z innych miejscowości. Zespoły otrzymały upominki oraz nagrody finansowe . Wielkie podziękowania należą się pani Paulinie Pietroń, która zadbała o każdy szczegół przeglądu ( było wiele nieprzespanych nocy!)

Pan Dyrektor Włodzimierz Żurkowski nie tylko udostępnił szkołę, ale oddał serce zespołowi. Pan Arkadiusz Małecki - wójt gminy Kurów objął uroczystość swoim patronatem i niczego nie odmówił organizatorom. Wielkie podziękowania kierujemy do rodziców naszych artystów, bo nie szczędzili czasu, żeby pomóc w przygotowaniach.

Pani Hanna Żurkowska wspólnie z p. Magdaleną Drzazgą wsparły młodzież szyjąc halki, wykonując elementy dekoracji. Wielu nauczycieli z SP w Kurowie włączyło się w przygotowania,   w sposób szczególny p. Jolanta Królik, p Magdalena Drzazga, p. Michał Guz, p. Jolanta Zając, która przygotowała litery. Szczególne podziękowania kierujemy do wielkiej przyjaciółki zespołu p. Hanny Żurkowskiej .

Co to była za sobota! Do zobaczenia za rok, może ponownie w Kurowie?

Małgorzata Bachanek

 

Licznik odwiedzin

2727827
DzisiajDzisiaj211
WczorajWczoraj1539
W tym tygodniuW tym tygodniu211
W tym miesiącuW tym miesiącu44578
RazemRazem2727827
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png