Przegląd
images/logo1.jpg

ferie zimowe kopia

ferie2019

ferie

               otwp1

               W dniu 31 stycznia 2019 r. (czwartek) 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

                Uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 losowych pytań (losowanych z puli 200 pytań – dla klas IV – VI i z puli 400 pytań dla klas VII, VIII i III gimnazjum).

                Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

 20190127 162508

 Tradycyjnie już od kilku lat, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kurowie,  organizujemy charytatywny turniej szachowy pod hasłem SZACHIŚCI GRAJĄ DLA POLONII. W tym roku turniej ten odbył się w dniu 27 stycznia. W turnieju wzięło udział 36 szachistów z roczników 2007 – 2010. Turniej szachowy to nie tylko rywalizacja, ale także dobra zabawa i miłe spędzanie czasu z koleżankami i kolegami. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i okolicznościowe kubki, a zwycięzcy – puchary. Nagrody te ufundował i wręczył pan wójt - Arkadiusz Małecki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju, a szczególnie Wiktorii Wawer  z klasy V d, która wygrała możliwość wyjazdu do Senatu RP na turniej pod tym samym hasłem.

J. K. Dados

20181220 125602 

        Udział w Godzinie Kodowania z Uczymy Dzieci Programować przyniósł nam kolejną nagrodę. Tym razem wygraliśmy matę do kodowania! Trochę się napracowaliśmy, ale opłacało się. Bardzo się cieszymy. Biorąc udział w konkursach zebraliśmy już cały arsenał narzędzi do nauki programowania.

Elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

rekrutacja

Strona centralnej rekrutacji

roz0044

Prezentacja Rekrutacja 2019/2020
roz0044 Zasady Rekrutacja 2019/2020

roz0044

Plakat
Obejrzyj film

roz0044

Ulotka1   Ulotka2

Informator o zawodach
 roz0044

List Minister Edukacji

akcje

       

         

       W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka.

Nazwa tych bożonarodzeniowych przedstawień pochodzi od słowa „jasło”, czyli żłób.

      Uczniowie klas IVa, IVb, IVd przedstawili, w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli, scenki z narodzin i pierwszych chwil życia Jezusa. Znakomicie wcielili się w role Marii, Józefa, Kacpra, Melchiora, Baltazara, Heroda, diabła i śmierci. Kilku chłopców przebranych było za pastuszków, a dziewczynki stały się aniołami. Role prowadzących powierzono uczennicom klasy IVb – Agatce Migdal i Oliwce Mańce. Uczniowie starszych klas wspaniale zaśpiewali najbardziej znane polskie kolędy.

            Ten słowno – muzyczny montaż wprowadził wszystkich zebranych w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.