Przegląd
images/logo1.jpg

  • drugie miejsce w cyklu turniei Giga Tenis ,
  • trzecie miejsce w Turnieju Masters,

         Pamięć nie dała się zgładzić –podkreślali uczniowie oddziałów gimnazjalnych klasy II a i III a, którzy przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Polakom zamordowanym w Katyniu i innych miejscach w kwietniu 1940 roku.

         Występ miał miejsce 6 kwietnia w szkole, 8 kwietnia w kościele. Narratorzy Małgorzata Michalska oraz Kacper Tuzimek przypominali okoliczności tego bezprecedensowego mordu. Wiktoria Sokołowska na gitarze i Franciszek Staniak z klasy VI c na akordeonie akompaniowali swoim kolegom i koleżankom, wprowadzając widzów w klimat smutku, zadumy, wzruszenia.

W dniu 01 kwietnia 2018 r. w Łęcznej odbył się turniej tenisa ziemnego "tenis 10".
Karina Kowalkowska uczennica klasy I c zdobyła dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.
I miejsce w grupie czerwonej do 7 lat.
I miejsce w grupie pomarańczowej 8-10 lat.
Wygrała wszystkie 7 meczy! Serdecznie gratulujemy

 

 

 

Kazimierz Dolny ma wypiekanego koguta - Kurów będzie miał „kurka”. Miejscowość ma się kojarzyć już nie tylko z kożuchami i tradycjami szewskimi, ale właśnie z nowym ciasteczkiem. 

- Będzie to połączenie piernika i ciasta korzennego - zapowiada pomysłodawczyni tego wypieku Hanna Żurkowska ze Stowarzyszenia „Mam Pasję” z Kurowa. - Wypiek wyróżni indywidualna receptura i sposób dekorowania oraz kolory (biały, złoty i czerwony). Robocza nazywa to „kurek”.                                                                                    

 

         Pamiętacie adwentowe kodowanie klasy 1 A? Adwentowy konkurs, w którym braliśmy udział? WYGRALIŚMY!!! WYGRALIŚMY OZOBOTA! Ozobot to niewielkich rozmiarów robot, który wspiera nas nie tylko w nauce programowania i kodowania, ale też pomaga nam nauczyć się właściwie wszystkiego, czego chcemy się nauczyć. Ozobot jeździ po liniach, dzięki czemu możemy go wykorzystać w wielu różnych ćwiczeniach.

            Szkolny Klub Odkrywców – Ścieżkami Pamięci działający w Kurowie, istnieje od 2000,roku najpierw przy gimnazjum, a obecnie przy szkole podstawowej. Należą do niego uczniowie, którzy interesują się historią, tematem wielokulturowości i zagadnieniami związanymi z przeszłością Kurowa i innych miejscowości naszej gminy. Założycielem i opiekunem klubu jest pani Hanna Żurkowska, która organizuje nasze spotkania po lekcjach we czwartki. Każdy z nas na spotkaniach klubu może zaprezentować swoje przemyślenia i wziąć udział w dyskusji nad zagadnieniem, które go interesuje. W tym roku szkolnym omawialiśmy tematy związane z II wojną światową, Holokaustem, prezentowaliśmy historie swoich rodzin oraz pamiątki związane z naszymi bliskimi. Wzięliśmy też udział w uroczystości uhonorowania mieszkańców naszej gminy Medalami Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Lublinie.

     

      W dniu 02 marca 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły Pana majora mgr Bogdana Walasa -   (ur. 11.09.1924), syna legionisty i funkcjonariusza Policji Państwowej, który jako dziecko spotkał Józefa Piłsudskiego. Major po śmierci ojca był wychowankiem Domu Dzieci Rodziny Policyjnej w Skolimowie pod Warszawą, a potem Bursy Stowarzyszenia Rodzina Policyjna w Stanisławowie. Od czerwca 1939 roku do chwili obecnej mieszka w Lublinie. Żołnierz Armii Krajowej, po akcji zwanej akcją 12 karabinów aresztowany przez Gestapo, był więźniem Zamku Lubelskiego, niemieckiego obozu karnego i KL Majdanek.

Pan major skierował do nas kilka ważnych zdań: