UCZNIOWIE
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Rok szkolny 2015/16 pożegnaliśmy tańcem-polką, wakacyjnymi piosenkami, pląsem Boogie Woogie oraz krótkim programem o tym, jak należy się zachować na wakacjach aby były one bezpieczne.
Na scenie zaprezentowali sie uczniowie z klas IIb i IId. Występ przygotowali: p. Bogumiła Chabros,
p. Danuta Marzec i p. Piotr Osiak.

 

„Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie".

 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła nasza koleżanka, nauczycielka

śp. Agata Turska.

W dniu 13 maja 2016 roku w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

W gronie najlepszych znalazł się uczeń naszej szkoły Jakub Okoń, który został laureatem Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego.
Kuba przygotowywał się do zmagań konkursowych pod okiem swojej nauczycielki j. polskiego p. Bożeny Siwiec. Podczas uroczystej Gali Kubie towarzyszyli Rodzice, p. Bożena Siwiec oraz dyrektor naszej szkoły
p. Jolanta Panecka.

 

W roku szkolnym 2015/2016 średnia szkoły wyniosła 4,26, a frekwencja - 92,17%.

Wśród klas IV-VI 48 uczniów zostało wyróżnionych.

Najlepsi uczniowie kl. IV-V

Klasa IV a

Adrianna Maciejewska średnia - 5,18

Michał Wronka - 5,09

Bartłomiej Mazurkiewicz - 4,90

Michał Szczuchniak - 4,90

Julia Wałach - 4,90

Kacper Maruszak - 4,81

 

 

W poniedziałek 1 sierpnia, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w całej Polsce zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 (sygnał ciągły przez jedną minutę).


Zatrzymajmy się na chwilę w czasie dźwięku syren, by upamiętnić i uhonorować poświęcenie i walkę Powstańców Warszawskich z 1944 r.

Wykonano dzięki współfinansowaniu:

 

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Sprawozdanie z działań realizowanych przez Szkołę Podstawową
w Kurowie w ramach dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej, trwających od 1 marca do 30 czerwca 2016 r. finansowanej
przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Urząd Gminy w Kurowie.

Jednym z podstawowych zadań naszej szkoły jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna krzewiona wśród społeczności szkolnej o charakterze środowiskowym i nie tylko. Chcemy, aby ta edukacja wpływała na poziom świadomości i kultury ekologicznej dzieci, młodzieży i lokalnego społeczeństwa. Podejmując różnorodne formy działań proekologicznych na terenie szkoły i naszej gminy pragniemy zaszczepić we wszystkich te idee.

Do działań organizowanych przez szkołę zaliczamy: akcje środowiskowe, konkursy szkolne i pozaszkolne, imprezy edukacyjno-rozrywkowe o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, zajęcia pozalekcyjne Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Lublinie i z Urzędu Gminy w Kurowie mogliśmy zapewnić uczniom edukację ekologiczną poprzez różne formy jej realizacji,
za co serdecznie dziękujemy.

Podkategorie

Licznik odwiedzin

2640897
DzisiajDzisiaj315
WczorajWczoraj1853
W tym tygodniuW tym tygodniu2168
W tym miesiącuW tym miesiącu9209
RazemRazem2640897
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png