Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

 

DSC 0073

 

   25 listopada to data szczególna dla naszej szkolnej społeczności, tego dnia bowiem obchodzimy Święto Patrona Szkoły, ks. Grzegorza Piramowicza. Z tej okazji zaproszeni goście- przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących z naszą szkołą, a także dawni nauczyciele i wychowawcy kolejnych pokoleń młodzieży, wysłuchali przemówień pana dyrektora Włodzimierza Żurkowskiego oraz byłego wieloletniego dyrektora szkoły p. Władysława Chabrosa. Pierwsze przemówienie przybliżyło nam sylwetkę patrona jako postaci wyprzedzającej swe czasy- wielkiego humanisty, pedagoga i wychowawcy młodzieży, nauczającego w duchu oświecenia i poszanowania praw, godności i wolności ludzkich.

    W drugim przemówieniu, autorstwa p. Chabrosa, nie zabrakło wspomnień z życia zawodowego i rodzinnego, kilku zabawnych anegdot i podsumowania długoletniej pracy na rzecz naszego całego środowiska- pan Chabros zaprezentował swój medal Komisji Edukacji Narodowej, co zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

   Pan Wójt Arkadiusz Małecki, jako absolwent naszej szkoły (co podkreśla z dumą przy każdej wizycie) życzył wszystkim zebranym pomyślności i satysfakcji w drodze do osiągania celów, nie tylko edukacyjnych, ale i życiowych.

   W naszej szkole tradycyjnie odbywa się konkurs wiedzy o patronie, a w tym roku nagrody od organizatora, p. Jana Michalika, otrzymali :

Michał Wronka z klasy VIII A

Paulina Lewandowska z klasy IV b

Karol Maruszak z klasy V a

   Po części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjne przedstawienie. W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie klas V c i V d wraz z wychowawcami, p. Krzysztofem Podgajnym i p. Anną Staszak. Uczennice Dominika i Marcelina zaśpiewały piosenkę o patronie, która rozpoczęła przedstawienie. Następnie piątoklasiści zaskoczyli publiczność nietypową formą – widzowie oglądali zmagania dwóch drużyn w konkursie wiedzy o patronie, zainspirowanym formatem teleturnieju „Koło Fortuny”. Trzy urocze asystentki pomagały drużynom i specjalnej komisji złożonej z wybitnych osobistości z dziedziny edukacji i oświaty, przybyłej by czuwać nad poprawnością merytoryczną konkursu. Członkowie komisji zadawali uczestnikom pytania i oceniali poprawność odpowiedzi. Prowadzący umiejętnie budował napięcie, a publiczność reagowała brawami na każdą dobrą odpowiedź. Koło Fortuny zakręciło się pięciokrotnie dla każdej z drużyn, dając im szansę na zdobycie punktów, aż do zakończenia zasłużonym remisem. Pożegnalną piosenkę „Małe tęsknoty” zaśpiewała Nikola.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w naszej akademii.

Anna Staszak

Muzeum Nadwiślańskie wraz z Radą Rodziców i Wolontariatem im. św. Jana Pawła II zapraszają uczniów klas 1-3 na warsztaty,

podczas których każdy uczestnik wykona swoją ozdobę świąteczną.

Akcja ma na celu zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla zwierząt znajdujących się w Puławskim schronisku + 1 zł od ucznia.

Zajęcia odbędą się na terenie SP Kurów w dniu 4 grudnia od godziny 8.00 do 13.30 .

O godzinie rozpoczęcia zajęć zdecydują wychowawcy klas.

Materiały na warsztaty zapewniają organizatorzy.

Zapraszamy serdecznie.

Koordynator : przewodnicząca Rady Rodziców Marta Chmurzyńska tel. 698 116 216

Screen Shot 2018 07 19 at 19.08.32 300x219

Do końca listopada w sklepach na terenie gminy Kurów oraz w naszej szkole Wolontariat im. św. Jana Pawła II organizuje zbiórkę zabawek, słodyczy i przyborów szkolnych.

Z zebranych darów wolontariusze przygotują i przekażą prezenty mikołajkowe dla wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach.

Prosimy o zgłaszanie się do p. Anny Chołaj (sala nr 208).

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

76689069 553460048816441 7895045687081959424 n

 

Dnia 29.10.2019 r. grupa uczniów z Wolontariatu im. św. Jana Pawła II przekazała pracownikom Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach dary zebrane w naszej szkole.

Będąc na miejscu, zapoznaliśmy się z warunkami, w jakich żyją zwierzęta, rozmawialiśmy na temat opieki nad nimi oraz o zasadach adopcji. Obserwowaliśmy również pracę wolontariuszy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Ogólnie zebrano 225 (!) puszek, przekazano również worki z suchą karmą, ryż, kaszę, akcesoria, zabawki oraz koce.

W zbiórce uczestniczyły prawie wszystkie klasy. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy I c wraz z Wychowawczynią. Byli najbardziej zaangażowani i przekazali najwięcej darów.

Dziękujemy i gratulujemy!

 

Anna Chołaj

 

Licznik odwiedzin

1863799
DzisiajDzisiaj539
WczorajWczoraj878
W tym tygodniuW tym tygodniu4450
W tym miesiącuW tym miesiącu9328
RazemRazem1863799
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci