Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

         20190430 143233 IMG 0955

        „Opowiedz nam Ojczyzno”- to hasło przyświecało uczniom klasy Vb i Vd podczas tegorocznej akademii, upamiętniającej Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku.
         Podczas uroczystości występujący, w pięknych słowach przypomnieli najważniejsze fakty, nazwiska związane z tamtymi wydarzeniami. 
Magdalena Baćkowska, Paweł Kołodziej oraz Dominika Sułek słowami piosenek przenieśli zebranych w czas dumy i chwały dla Polski i narodu.

01 20190509 214506

      W okresie od 20.03.2019 r. do 02.04.2019 zaangażowaliśmy się w Konkurs „Tydzień z Technologią - Ucz się i baw z Edu-Sense”. Głównymi celami tego konkursu było wykorzystania narzędzi TiK i robotów na zajęciach oraz zwrócenie uwagi na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Wykorzystywanie na zajęciach dydaktycznych nowoczesnych technologii w znaczny sposób podnosi atrakcyjność i efektywność zajęć. Dzieci uczą się różnych treści programowych doskonale się przy tym bawiąc. Taka nauka na długo zostaje w pamięci.                              

 rower

   W czwartek 25.04.2019 r. o godzinie 8.00 na boisku szkolnym odbędzie się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klas IV. Uczniowie mieszkający w pobliżu szkoły mogą przyprowadzić na egzamin własne rowery. 

Egzamin praktyczny polega na ocenie kierującego rowerem pod względem:

  • pozycji kierującego na pojeździe,
  • upewnienia się o możliwości jazdy,
  • upewnienia się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
  • przejazdu slalomem,
  • ominięcie przeszkody,
  • hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu.

dzieci szkola fs8

Od dnia 24 kwietnia 2019 r. lekcje odbywają się według planu.

wielkanoc

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Kurowie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja!

 3. kwietnia odbył się koncert charytatywny na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w ramach akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum".

Jego inicjatorką była uczennica kl. VIII a – Małgorzata Makoś.

Młodzież przygotowała jedenaście utworów muzycznych i dwa występy instrumentalne. Wśród wykonawców znaleźli się: Magdalena Banaś, Karina Kowalkowska Daniel Pośpiech, Weronika Abramek i Maciej Zieliński, Natalia Wałach i Agata Migdal, Paweł Kołodziej, Oliwia Głos, Patrycja Kowalska i Zofia Okoń, Karolina Chojnacka, Weronika Kamińska, Małgorzata Makoś i Agnieszka Szewczyk, Julia Głębicka i Weronika Chmurzyńska, Magdalena Baćkowska, Iza Chojnacka. Koncert poprowadziły uczennice kl. VIII c - Martyna Ciupa i Kinga Chmurzyńska. Pomocą przy organizacji służyli: Szymon Głowacki, Konrad Serewa oraz Tomasz Firlej. 

Elwira Wachel i Ewa Pasternak

 

 

 

Uczniowie klas ósmych tuż przed egzaminem z jęz. angielskiego.

Zakończyły się egzaminy  klas ósmych. W poniedziałek 15 kwietnia uczniowie przystąpili do egzaminu z jęz. polskiego, 16 kwietnia odbył się egzamin z matematyki, 17 kwietnia z języka angielskiego.

 

 

Uczniowie są ważni baner 750x375

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

       We wtorek 9 kwietnia dla uczniów klas I-III będą zorganizowane zajęcia dydaktyczne, natomiast dla uczniów klas IV-VIII i 3 Gimn. będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze. 

 Egzaminy klas III gimnazjum i klas VIII

Dyżury świetlicowe w dniach 11.04,12.04.,15.04.16.04,17.04.2019 r.

 

strajk nauczycieli 773x463

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice

Jeżeli w niedzielę 7 kwietnia nie dojdzie do porozumienia pomiędzy stroną rządową i związkową,
w naszej szkole w poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się akcja strajkowa. 

W tym dniu będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas IV-VIII i 3 Gimn.

Dla uczniów klas I-III będą zorganizowane zajęcia dydaktyczne lub opiekuńcze (w miarę możliwości).

Jeżeli dojdzie do porozumienia – wszystkie zajęcia będą odbywały się 
zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

 
 
 
 

Już po raz kolejny w marcu w naszej szkole w kalendarium uroczystości szkolnych znalazł się „Tydzień profilaktyki”, w którym realizowane są działania prozdrowotne. Tym razem przypadł w terminie 18-22 III 2019r. Niektóre projekty i programy zostały rozpoczęte wcześniej , inne będą miały kontynuację w najbliższym czasie, ale większość konkursów plastycznych i wiedzy zostało przeprowadzonych w ciągu tego tygodnia. Natomiast „Apel profilaktyczny” podsumowujący działania odbył się 25 marca. Wśród konkursów, w których uczniowie brali udział to min. konkursy plastyczne dla klas pierwszych –„Dbajmy o czystość ciała”, dla klas drugich-„Odżywiajmy się zdrowo”, dla klas trzecich-„Ruch to zdrowie” oraz konkurs wiedzy dla klas czwartych –„Zdrowy styl życia”.
Kilka konkursów zostało przeprowadzonych w klasach starszych oraz gimnazjalnych np. O AIDS. Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy wraz z nagrodami ,które wręczyła pani Halina Jankiewicz, a sponsorem była Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W dalszej części apelu uczniowie klasy IIb zaprezentowali przedstawienie na temat zdrowego żywienia. Przedstawieniu towarzyszyła wesoła muzyka oraz treści, które promowały zdrowe produkty, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i których nie może zabraknąć w codziennej diecie.

Na koniec klasy czwarte zaśpiewały piosenkę o warzywach i owocach w języku angielskim ,która była połączoną z improwizacją ruchową.

Prozdrowotna edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat jest kluczem do budowy właściwych postaw w przyszłości oraz zdrowego społeczeństwa.

Opiekun szkolnego koła PCK-Bogumiła Chabros

Podczas Szkolnego Tygodnia Profilaktyki klasa IV d przygotowywała smaczne przekąski na lekcji przyrody.
Drugie śniadanie. w postaci pożywnej przekąski po paru godzinach nauki w szkole, sprawia, że dzieci dostają nową porcję energii i lepiej i wydajniej funkcjonują w czasie zajęć.
W czasie przerwy uczniowie klasy IVd częstowali kolorowymi przekąskami uczniów z innych klas.

Licznik odwiedzin

1818557
DzisiajDzisiaj834
WczorajWczoraj946
W tym tygodniuW tym tygodniu7050
W tym miesiącuW tym miesiącu12814
RazemRazem1818557
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci