Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

Komunikat Organizatorów w sprawie przebiegu IX Konkursu Informatycznego Bóbr


            Organizatorzy konkursu dołożyli wszelkich starań, by IX edycja Konkursu przebiegła prawidłowo. Konkurs był poprawnie przygotowany merytorycznie, prawidłowo działała aplikacja konkursowa i rejestracja na konkurs, serwery były obciążone w małym stopniu. Prawidłowo przebiegł etap dla uczniów gimnazjów i klas I-III szkół podstawowych.

            Niestety, podczas zawodów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas IV-VI szkół podstawowych, cały trud organizatorów, wysiłek nauczycieli i szkół oraz gotowość uczniów do przystąpienia do zawodów, zostały zaprzepaszczone. Z przykrością informujemy, że awaria spowodowana została przez celowe działania osób chcących zakłócić przebieg konkursu. W czasie trwania konkursu zakłóceniu uległ przepływ informacji pomiędzy serwerami odpowiedzialnymi za autentykację i autoryzację użytkowników, a serwerem z oprogramowaniem konkursowym.

            Podjęliśmy działania, mające na celu zabezpieczenie serwerów przed tego typu atakami w przyszłości, jednocześnie podjęliśmy czynności mające na celu wykrycie sprawców ataku. Gdy te działania zostaną zakończone, konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz klas IV-VI zostaną powtórzone.

            Termin powtórki zawodów dla klas IV-VI szkół podstawowych zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia.
            Wzorem ubiegłego roku, przygotowujemy drugą odsłonę Godziny kodowania, która jest zaplanowana w tym roku na świecie w tygodniu 8-14 grudnia. Zachęcamy wszystkie Bobry, aby wzięły w niej udział!

W dniu 27 listopada 2014 r. klasa IIIc obejrzała spektakl teatralny pt. „Magiczne słowa”, a następnie odwiedziła puławskie radio. Przekonajcie się sami jak wypadliśmy, zobaczcie i posłuchajcie.

 Kliknij aby posłuchać

 

Julia Ogonowska: Witamy Cię księże proboszczu po latach w naszym wspaniałym i pięknym Kurowie. Jak sam zauważasz – trochę się tu pozmieniało… Na lepsze czy na gorsze?  

Ks. G. Piramowicz: Właśnie wróciłem z przechadzki ulicami Kurowa… I muszę przyznać, że dzieją się tu rzeczy niewyobrażalne! Chyba tylko mój stary, zawsze piękny kościół – świadek tamtych wydarzeń – wygląda podobnie jak kiedyś. Gdyby życzliwi mieszkańcy z p. Stanisławem Wójcickim, p. Władysławem Chabrosem, p. Katarzyną Matraszek i dyr. Michalikiem na czele nie oprowadzili mnie po moim starym, ukochanym Kurowie, rozpoznałbym tylko zespół kościelny i nic więcej… Moja klasycystyczna plebania z 1778 r. ciągle w użytku. Obraz św. Tekli z 1799 r. wciąż wisi w kościele. A moja dawna szkoła w ówczesnym wikariacie… aż brak mi słów… jest taka piękna! Bardzo się cieszę, że ten budynek nadal tak dobrze służy mieszkańcom. Nigdy nawet nie myślałem, że będzie w niej biblioteka oraz sala dla orkiestry i chóru. Moja szkółka wygląda wspaniale. Zdążyłem już usłyszeć od miejscowych o tym, jaką ona pełniła rolę: była apteką, zakładem krawieckim, zakładem ubezpieczeniowym, kwiaciarnią…

W tym roku mija 50 lat od momentu oddania do użytku budynku szkoły przy ul. Lubelskiej, a także 45 lat od nadania jej imienia ks. G. Piramowicza. 

Rocznicowe obchody święta szkoły rozpoczęły się 25 listopada 2014 r. o godz. 10 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, odprawianą przez ks. W. Cieszko i koncelebrowaną przez absolwenta naszej szkoły – ks. Marka Jaworskiego. Kazanie wygłosił ks. Jakub Albiniak.

Uczniowie przygotowali oprawę liturgiczną, a w darach do ołtarza złożyli: świecę, Pismo św., portret ks. G. Piramowicza, podręczniki, chleb i wino.

Licznik odwiedzin

2616623
DzisiajDzisiaj1247
WczorajWczoraj1516
W tym tygodniuW tym tygodniu7888
W tym miesiącuW tym miesiącu22731
RazemRazem2616623
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png