Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

 

Julia Ogonowska: Witamy Cię księże proboszczu po latach w naszym wspaniałym i pięknym Kurowie. Jak sam zauważasz – trochę się tu pozmieniało… Na lepsze czy na gorsze?  

Ks. G. Piramowicz: Właśnie wróciłem z przechadzki ulicami Kurowa… I muszę przyznać, że dzieją się tu rzeczy niewyobrażalne! Chyba tylko mój stary, zawsze piękny kościół – świadek tamtych wydarzeń – wygląda podobnie jak kiedyś. Gdyby życzliwi mieszkańcy z p. Stanisławem Wójcickim, p. Władysławem Chabrosem, p. Katarzyną Matraszek i dyr. Michalikiem na czele nie oprowadzili mnie po moim starym, ukochanym Kurowie, rozpoznałbym tylko zespół kościelny i nic więcej… Moja klasycystyczna plebania z 1778 r. ciągle w użytku. Obraz św. Tekli z 1799 r. wciąż wisi w kościele. A moja dawna szkoła w ówczesnym wikariacie… aż brak mi słów… jest taka piękna! Bardzo się cieszę, że ten budynek nadal tak dobrze służy mieszkańcom. Nigdy nawet nie myślałem, że będzie w niej biblioteka oraz sala dla orkiestry i chóru. Moja szkółka wygląda wspaniale. Zdążyłem już usłyszeć od miejscowych o tym, jaką ona pełniła rolę: była apteką, zakładem krawieckim, zakładem ubezpieczeniowym, kwiaciarnią…

W tym roku mija 50 lat od momentu oddania do użytku budynku szkoły przy ul. Lubelskiej, a także 45 lat od nadania jej imienia ks. G. Piramowicza. 

Rocznicowe obchody święta szkoły rozpoczęły się 25 listopada 2014 r. o godz. 10 uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, odprawianą przez ks. W. Cieszko i koncelebrowaną przez absolwenta naszej szkoły – ks. Marka Jaworskiego. Kazanie wygłosił ks. Jakub Albiniak.

Uczniowie przygotowali oprawę liturgiczną, a w darach do ołtarza złożyli: świecę, Pismo św., portret ks. G. Piramowicza, podręczniki, chleb i wino.

Z okazji Święta szkoły uczniowie kl. IV-VI przygotowali gazetki ścienne, plakaty o modzie szkolnej lub zmianach, jakie zaszły w szkole na przestrzeni 50 lat.

Największym zaangażowaniem wykazały się kl. V a, VI b i V c.

                KL. V A

KL. VI B

KL. V C

 

26 listopada w sali widowiskowej GOK odbył się XI Przegląd Piosenki Patriotycznej i Niepodległościowej "Ojczyste Śpiewanie".

Wzięło w nim udział 25 solistów i 11 zespołów wokalnych z 13 szkół podstawowych i 8 gimnazjów.

Oto wyniki przesłuchań:

Licznik odwiedzin

2622841
DzisiajDzisiaj962
WczorajWczoraj1496
W tym tygodniuW tym tygodniu5031
W tym miesiącuW tym miesiącu28949
RazemRazem2622841
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png