Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

DSC 0180 20190618 190110

 

        Tegoroczni absolwenci gimnazjum zakończyli pewien etap w historii szkoły. Wraz z nimi pożegnaliśmy też Gimnazjum jako instytucję oświatową. Po raz ostatni wprowadzony został sztandar  i odśpiewany hymn Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Ignacego Potockiego w Kurowie.               

     W uroczystości ukończenia szkoły przez uczniów klas trzecich gimnazjum, uczestniczyło wielu gości.Wśród obecnych nie zabrakło też nauczycieli – dawnych wychowawców uczniów; absolwentów z lat poprzednich oraz rodziców.

    Ilość nagród rozdanych podczas uroczystości świadczy o tym, jak zdolną mamy młodzież klas gimnazjalnych, a wśród nich prym wiodła Małgorzata Michalska – laureatka kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Wyróżnieni zostali też sportowcy – reprezentanci piłki nożnej i siatkowej, którzy po wielu latach rozsławili naszą szkołę zdobywając zaszczytne miejsce w powiecie.

         Niesamowitych emocji dostarczyła obecnym na uroczystości akademia w wykonaniu tegorocznych absolwentów. Była to sentymentalna podróż statkiem GIMTANIC-em przez lata istnienia gimnazjum. Każde wypowiedziane słowo i każda myśl miała specjalne znaczenie. Wartość słowa podkreślała oryginalna dekoracja wykonana przez p. Martę Dorosz i p. Magdalenę Kulę.
       Współpraca z rodzicami, zaowocowała tym, że po raz pierwszy w historii szkoły scenicznemu słowu towarzyszył z akompaniamentem zespół muzyczny, który „na żywo” wykonywał aranże piosenek śpiewanych przez występujących uczniów. Sporo wzruszeń wywołało wykonanie utworu „Do kołyski” przez ojca i córkę – tegoroczną absolwentkę. Kulminacyjnym punktem było zaproszenie na scenę przez uczniów klas trzecich wszystkich pracowników gimnazjum i wspólne odśpiewanie, przy fajerwerkach i spadającym konfetti, wymownego utworu „We Are The Champions". Całość zakończył uroczysty polonez przygotowany po raz ostatni przez p. H. Żurkowską i p. J. Krolik

Licznik odwiedzin

1818549
DzisiajDzisiaj826
WczorajWczoraj946
W tym tygodniuW tym tygodniu7042
W tym miesiącuW tym miesiącu12806
RazemRazem1818549
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci