Start
      Dziennik
   Zastępstwa
images/n1.png

rekr

ZAPISY DZIECI

DO KLAS PIERWSZYCH

na rok szkolny 2020/2021

prowadzone są od 17 lutego do 21 kwietnia 2020 r.

Obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2020/2021 objęte są dzieci urodzone w roku 2013 oraz na wniosek rodziców dzieci urodzone  w 2014 r.                                                                                                       

osp

Cele konkursu:
1.Przypomnienie i utrwalenie wiedzy pożarniczej i pierwszej pomocy
2. Zainteresowanie się udzieleniem pomocy ratunkowej i pożarniczej.
3. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.



Regulamin konkursu:


1.W konkursie biorą udział uczniowie klas I-VI - pierwsza grupa wiekowa i VII- VIII- druga grupa wiekowa.
2. Każdy uczestnik zobowiązuje się do zapoznania się z zasadami pożarnictwa i ratownictwa medycznego.
3.Konkurs będzie miał formę testu na platformie e-learningowej sprawdzającego wiedzę z zakresu pożarnictwa i ratownictwa, a także historii pożarnictwa
4. Konkurs odbędzie się w dniu 19 lutego 2019 r. w o godz. 13.30 w sali 301 (pracownia informatyki).

5. Materiały pozwalające na przygotowujące się do udziału w konkursie znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kurowie (materiały szkoleniowe i pytania) i w bibliotece szkolnej, a próbne testy sprawdzające można wykonywać w domu przy użyciu konta na platformie e-learningowej.

Organizatorzy konkursu

Krzysztof Podgajny i Sylwester Byzdra

IVaa

 

Rozbudzić wyobraźnię!

      Dnia 3.02.2020 r. klasa IV a uczestniczyła w lekcji kleksografii w związku z omawianiem lektury "Akademia Pana Kleksa". Uczniowie wzorowo przygotowali się do zajęć - każdy posiadał atrament lub tusz i kartki w formacie A4; niektórzy przynieśli fartuszki i rękawiczki.

85061692 245827653073269 9034114221352157184 n84718024 187200552631046 8596756834017083392 n

      Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu kleksa. Większość uczniów przygotowała kilka prac. Kolejny etap to uruchomienie wyobraźni i odpowiedź na pytanie: "Co przedstawiają obrazy?". Pomysłów było wiele. Kleksy wyobrażały smoki, stwory, drony, motyle, fantastyczne postaci i krajobrazy... Interpretacji było tyle, ilu uczniów! Każdy mogł zaprezentować swoje prace i porozmawiać z koleżankami i kolegami na ich temat.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "Kleksografia" w sali nr 208.

Anna Chołaj

maski1

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W KUROWIE

zaprasza rodziców, nauczycieli i uczniów na wystawę fotograficzną

MASKI PAMIĘCI EMOCJI

03.01.2020 – 21.02.2020 r.

Wystawa niezwykła w przekazie.


Jest to opowieść o uśpionych endorfinach, które warto obudzić i budować pozytywne relacje międzyludzkie. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Wystawa "MASKI pamięci emocji" to nie tylko fotograficznie ukazane emocje dzieci, ale i ważne przesłania dla dorosłych. Projekt będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku, tematyką dotyka emocji i relacji międzypokoleniowych oraz rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Choć autorami zdjęć są dzieci w wieku 9-14 lat, to dojrzałość i jakość fotografii podnosi je do poziomu profesjonalnego. Projekt składa się z 15 prac wydrukowanych w formacie 100x70 cm i 15 innych równolegle prezentowanych w bliźniaczej wystawie w Internecie, jako ogólnopolska kampania społeczna "Zbliżenie". Prace wydrukowane można oglądać wyłącznie na wystawach. Ostatnio projektem zainteresowało się Biuro Rzecznika Praw Dziecka, ponieważ jest to doskonały materiał edukacyjny, a przy tym zrealizowany na bardzo wysokim artystycznym poziomie.
AUTORZY ZDJĘĆ do kampanii:
Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi - piętnastką uczących się fotografii dzieci (Amelia Domańska, Aleksandra Gmur, Inga Górna, Julia Targońska, Mikołaj Król, Dominika Matuszewska, Piotr Mazur, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Amelia Szymańska, Klara Świć i Oliwia Wlizło).
Mam nadzieję, że wystawa zainspiruje wiele osób do tego, aby częściej pokazywać piękno życia, cieszyć się nim i rozkochiwać w nim dzieci - podkreśla opiekun klubu Janusz Wlizło.
Wiele osób, galerii i szkół włączyło się w stworzoną ogólnopolską kampanię społeczną "Zbliżenie".

Wspomnienia, refleksje, emocje, recenzje ...z wernisażu i wystawy projektu "MASKI PAMIĘCI EMOCJI"
----------
Maski pamięci emocji to wyjątkowy projekt, który prowokuje do refleksji na temat emocji towarzyszących nam w relacjach międzyludzkich a szczególnie tych które pojawiają się na linii rodzic-dziecko. Emocje traktowane z należnym szacunkiem i troską są podstawą rozwoju i budowania dojrzałej osobowości.
Są niezbędne, gdy chcemy zrozumieć innych oraz zbudować trwałą więź. Jednak aby dobrze posługiwać się tymi narzędziami trzeba na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i spróbować wsłuchać się w to, co mówimy do naszych najbliższych. Okazją do zatrzymania się jest prezentowana wystawa. Warto
ją wykorzystać.

Anna Targońska - psycholog dziecięcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Mama jednej z autorek zdjęć w projekcie.
---------
Wystawa naprawdę robi wrażenie, pokazuje głębię myślenia i przeżywania bardzo młodych ludzi, a dorosłych uwrażliwia na potrzebę postępowania mądrego z dziećmi, tzn. okazywania szacunku, wspierania w dążeniach, zrozumienia w chwilach słabości. Tak, aby młody człowiek mógł przy nas dorastać szczęśliwie i kształtować poczucie własnej wartości. Chciałabym bardzo gościć tą wystawę w mojej szkole, zaprezentować ją uczniom, gronu pedagogicznemu i rodzicom na wywiadówce.

Ewa Grodzka - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim
--------
Zapiera dech pospiechu! Udrażnia tętnice
Trudno uwierzyć w wiek autorów zdjęć. SERDECZNIE polecam!

lek. Beata Joanna Kozielec-Oracka
Lekarz psychiatra. Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka ASYSTA w Warszawie.
Od 2000 r. Pracuje z dziećmi i dorosłymi doświadczającymi trudności w zakresie emocji
i zachowania oraz zaburzeniami neurorozwojowymi. Diagnozuje i pracuje terapeutycznie
z osobami z Zespołem Aspergera oraz ich rodzinami zajmując się także profilaktyką zdrowia psychicznego.
--------
Widziałem. Byłem w pełnym szoku. Pozytywnym. To nie dzieciaki już.
Wyższa Szkoła jazdy. Zauroczony byłem odważną wstawką recytatorską. Większość dzisiejszej młodzieży boi się odezwać. Pełen szacunek dla Was! Będę śledził nadal. Bardzo chciałbym mieć katalog z fotografiami w wykonaniu dzieci, bo zdjęcia są świetne! Zoomiki są ewenementem. To kosmos! Coś niepowtarzalnego! Oglądałem wiele prac. Podziwiałem. Znam Zoomiki osobiście. Polecam ja całym sobą ! Za to patrzenie nie zepsute naukami starszych, jak mają robić. Za własne, szczere widzenie. Bez bariery, co ludzie powiedzą. Za odwagę w widzeniu. Za szczerość w patrzeniu. Nieskalaną kursami, wykładami, książkami i naśladowaniem innych.

Tomasz Bosiacki - utytułowany fotografik, recenzent w świecie fotograf
--------
Byłam tam, wśród znajomych, ciepłych twarzy.
Nie wiedziałam co mnie czeka.
Usiadłam sama, ostrożnie, z daleka.
Zobaczyłam poruszający obraz i usłyszałam krzyk świdrujący wnętrze,
przed którym uciec się nie da ...
A potem ... trudna cisza, jak wyrzut sumienia. Milczenie ...
- weryfikacja naszej miłości? A może powrót do przeszłość? Ból, łza, cisza ...
Refleksja: wciąż za dużo mówimy za mało kochamy ...
Tu i teraz, to jedyny
czas jaki mamy.

Mama, nauczyciel, terapeuta ...Dziękuję za wyjątkową lekcję miłości
--------
Bardzo interesująca wystawa pod względem tematyki jak i pomysłu na autorstwo. Wykonane przez dzieci zdjęcia o dzieciach intrygowały formą, oryginalnością ujęć połączonych z przekazem słownym, zachęcał do refleksji nad stosunkiem dorosłych do mniejszych, którzy dopiero rosną i uczą się życia. Wg mnie naturalna potrzeba miłości i afirmacji znalazła w tej prezentacji interesujący i osobliwy wyraz.

Patrycja Niezgoda - Biblioteka Publiczna Filii nr 2 w Parku Zdrojowym
w Jastrzębiu - Zdroju
-----------
Arcyciekawa wystawa wraz z prezentacjami multimedialnymi. Świetny temat na godziny wychowawcze i nie tylko. Porusza na wskroś, wywołując do tablicy tematy mało popularne a jakże ważne. U nas w szkole wywołała lawinę żarliwych rozmów o relacjach międzypokoleniowych. Szach mat emocje.

Marcin Detiuk - wychowawca w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, instruktor szachowy

 

Jolanta Dados

Licznik odwiedzin

2743632
DzisiajDzisiaj1618
WczorajWczoraj1606
W tym tygodniuW tym tygodniu6997
W tym miesiącuW tym miesiącu6997
RazemRazem2743632
Zalogowani 0

Deklaracja dostępności.

deklaracja dostepnosci

logo png