Start
images/logo1.jpg

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

Ciekawy i zabawny sposób pokazania różnych zjawisk fizycznych i chemicznych, w ten sposób zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki tych przedmiotów to oferta Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Na nietypowa lekcję udali się w poniedziałek 25 września uczniowie z klasy Ic i IIa z naszej szkoły.
Zabawa była doskonała!

 

           

          Już niebawem Skrzaty, Benjaminy, Juniorzy i Seniorzy staną na linii startu, by zawalczyć o wygraną w międzynarodowym konkursie informatycznym Bebras (pl. Bóbr). Zaszczyt organizacji polskiej edycji konkursu Bóbr od jedenastu lat przypada profesorowi Maciejowi Sysło, wraz z zespołem specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także, od 2015 roku, firmie Learnetic.

W piątek wstaliśmy bardzo wcześnie. Zjedliśmy śniadanie o godz. 7.00, zapakowaliśmy bagaże i udaliśmy się do Wrocławia.

Panorama Wrocławia i okolic należała do nas! Wjechaliśmy szybkobieżną windą na 49. piętro Sky Tower, gdzie znajduje się punkt widokowy i podziwialiśmy fantastyczną panoramę miasta i okolic.