Start
images/zaloba/z1.jpg

 

21 września uczniów z klasy II B odwiedził tato Antosia- p. Artur i przeprowadził kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.
Były to ćwiczenia praktyczne. Dzieci sprawdzały czynności życiowe i uczyły się układać swoich kolegów w pozycji bezpiecznej. Nauczyły się, jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej i dziecka.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w udzielanie pierwszej pomocy. Zajęcia bardzo się podobały. W podziękowaniu za wizytę, dzieci wręczyły strażakowi-ratownikowi wykonane przez siebie rysunki.

Kurs wpisuje się w cykl zajęć poświęconych edukacji prozdrowotnej, które koordynuje p. Bogumiła Chabros- wychowawczyni klasy II B.

 

            Niedawno pisaliśmy o naszym udziale w Code Week - Wyzwaniu przygotowanym przez#Edusense#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018, a już za nami nowe Wyzwanie – kodowanie dla Niepodległej #Edusense,#UczymyDzieciProgramowac#KodowanieNaDywanie #100LecieNiepodległości 

W dniu 09 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

         Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” gościła w naszej szkole z programem „Ku Niepodległej”.
Była to opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i Ojczyznę.

 

  Niedawno podsumowaliśmy nasze działania z uczestnictwa w Code Week, a już dziś taka wiadomość! Wygraliśmy drewniane puzzle do układania tras dla Ozobota, czyli malutkiego robotka, którego wygraliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Radość nasza ogromna! Dziękujemy organizatorom konkursu - #Edusense, #UczymyDzieciProgramowac, #KodowanieNaDywanie #CodeWeekPLchallange2018 

   

   

     Uczestniczymy już w drugiej edycji programu UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ, a w tym roku zgłosiliśmy się także do Code Week, czyli do Europejskiego Tygodnia Kodowania.

   Codziennie przez okres od 15.10.2018 do 19.10.2018 wykonywaliśmy zadania związane z programowaniem i zdawaliśmy relacje ze swoich działań w formie opisu i fotokolaży. Poznaliśmy historię Code Week szukaliśmy algorytmów, tworzyliśmy skrypty, kodowaliśmy informacje dotyczące naszej miejscowości, zrobiliśmy mapkę/makietę z zabytkami Kurowa, miejscami pamięci i miejscami użyteczności publicznej, do której wykorzystaliśmy nasze zdjęcia z odbytej w te miejsca wycieczki. Przy okazji programowaliśmy również trasy dla naszego Ozobota. Na zakończenie tygodnia stworzyliśmy plakat podsumowujący nasze działania. W ciągu tygodnia, bawiąc się, bardzo dużo się nauczyliśmy.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela uczniowie klas I d i Vc przygotowali uroczysty apel dla Nauczycieli oraz Pracowników naszej szkoły.

 

 

 

Zapraszamy uczniów klas I - VIII oraz III gimnazjum do udziału w tegorocznej  XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr".

Uczniowie chętni do udziału w konkursie zapisują się u panów: Sylwestra Byzdry lub Krzysztofa Podgajnego.

Terminarz konkursu: