Start
images/n1.png
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

03      

      W piątek 13 grudnia klasy Va,Vb i Vd odbyły wycieczkę do Lublina, na interaktywną wystawę robotów - „Robopark”. 
        Uczniowie mogli zobaczyć nie tylko najnowsze technologie świata, ale doświadczyć i przekonać się, jak będzie wyglądała przyszłość. 
       Wydarzenie było okazją, by zapoznać się z unikalnymi robotami, które wcześniej prezentowano jedynie za granicą. Dla przykładu robot barista, czy robot kelner obsługujący klientów w restauracjach, nie jest już wizją przyszłości, bo w krajach azjatyckich staje się to codziennością. Dzieci chętnie  zanurzały się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmuszały przedmioty do latania. Ponadto miały możliwość uczestniczenia w pokazie dronów, czy roztańczonych robotów w teatrze robotów.
      Wystawa dostarczyła dzieciom wielu wrażeń, to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

galileo

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego GALILEO.

Konkurs odbędzie się 4 marca 2020 r. 

Zapisy u nauczycieli: p. H. Shulchachyk, p. A. Staszak i p. L. Próchniak do 30 stycznia 2020 r.

Koszt udziału w konkursie to 10 zł od każdego ucznia.

Zgody rodziców/opiekunów prawnych do odebrania u nauczycieli języka angielskiego.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

polski

   W czwartek, 5 grudnia, odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Chętni uczniowie przybyli na nią w niezwykłych mitycznych strojach. Każdy z uczniów odzwierciedlał inną postać ze starożytnego świata. Bohaterowie, którzy wystąpili na zdjęciach reprezentowali sylwetki bogów oraz herosów takich jak Posejdon, Hefajstos, Apollo, Tezeusz, Ares, Zeus, Afrodyta i Ariadna.

   Uczniowie prezentowali stroje na wzór programu „Top Model”. Każdy z nich musiał przebyć pewną odległość krokiem modela tak, żeby w najkorzystniejszy sposób zaprezentować przedstawioną postać. Podczas paradowania trzeba było zaprezentować atrybut i opowiedzieć o micie, z którego prezentowana postać pochodziła.

   Lekcja ta bardzo nam się podobała, bo odbiegała charakterem od pozostałych. Było dużo śmiechu, a wszystkim, nawet Pani, dopisywał dobry humor.

polski2

Uczniowie klasy VI c

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

DSC 0073

 

   25 listopada to data szczególna dla naszej szkolnej społeczności, tego dnia bowiem obchodzimy Święto Patrona Szkoły, ks. Grzegorza Piramowicza. Z tej okazji zaproszeni goście- przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących z naszą szkołą, a także dawni nauczyciele i wychowawcy kolejnych pokoleń młodzieży, wysłuchali przemówień pana dyrektora Włodzimierza Żurkowskiego oraz byłego wieloletniego dyrektora szkoły p. Władysława Chabrosa. Pierwsze przemówienie przybliżyło nam sylwetkę patrona jako postaci wyprzedzającej swe czasy- wielkiego humanisty, pedagoga i wychowawcy młodzieży, nauczającego w duchu oświecenia i poszanowania praw, godności i wolności ludzkich.

    W drugim przemówieniu, autorstwa p. Chabrosa, nie zabrakło wspomnień z życia zawodowego i rodzinnego, kilku zabawnych anegdot i podsumowania długoletniej pracy na rzecz naszego całego środowiska- pan Chabros zaprezentował swój medal Komisji Edukacji Narodowej, co zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

   Pan Wójt Arkadiusz Małecki, jako absolwent naszej szkoły (co podkreśla z dumą przy każdej wizycie) życzył wszystkim zebranym pomyślności i satysfakcji w drodze do osiągania celów, nie tylko edukacyjnych, ale i życiowych.

   W naszej szkole tradycyjnie odbywa się konkurs wiedzy o patronie, a w tym roku nagrody od organizatora, p. Jana Michalika, otrzymali :

Michał Wronka z klasy VIII A

Paulina Lewandowska z klasy IV b

Karol Maruszak z klasy V a

   Po części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjne przedstawienie. W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie klas V c i V d wraz z wychowawcami, p. Krzysztofem Podgajnym i p. Anną Staszak. Uczennice Dominika i Marcelina zaśpiewały piosenkę o patronie, która rozpoczęła przedstawienie. Następnie piątoklasiści zaskoczyli publiczność nietypową formą – widzowie oglądali zmagania dwóch drużyn w konkursie wiedzy o patronie, zainspirowanym formatem teleturnieju „Koło Fortuny”. Trzy urocze asystentki pomagały drużynom i specjalnej komisji złożonej z wybitnych osobistości z dziedziny edukacji i oświaty, przybyłej by czuwać nad poprawnością merytoryczną konkursu. Członkowie komisji zadawali uczestnikom pytania i oceniali poprawność odpowiedzi. Prowadzący umiejętnie budował napięcie, a publiczność reagowała brawami na każdą dobrą odpowiedź. Koło Fortuny zakręciło się pięciokrotnie dla każdej z drużyn, dając im szansę na zdobycie punktów, aż do zakończenia zasłużonym remisem. Pożegnalną piosenkę „Małe tęsknoty” zaśpiewała Nikola.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w naszej akademii.

Anna Staszak

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ogłoszenie

 

Dnia 25 listopada obchodzone będzie Święto Patrona Szkoły. Obowiązuje strój galowy.

8:15 Msza Święta- autobusy przyjeżdżają na parking koło przedszkola.

Uczniowie zostawiają plecaki w klasach i idą do kościoła pod opieką nauczycieli, z którymi mają lekcje.

We mszy św. uczestniczą wszyscy uczniowie klas IV-VIII.

Klasy I-III przychodzą według planu ( wychowawca decyduje o wyjściu do kościoła).

9:15 Akademia

Po akademii lekcje odbywają się według planu.